מרים פיירברג ראש עיריית נתניה

אם במהלך השנה הקרובה תגלו לפתע שעיריית נתניה החליטה לתקן את המדרכה השבורה מזה שנים, לשפץ סוף סוף את הכביש המשובש או לארגן ביישוב פסטיבל כלשהו בלי סיבה נראית לעין, יכול מאוד להיות שהסיבה לכך היא הכניסה ל"שנת בחירות".

בעוד שנה בדיוק, ב-30 באוקטובר 2018, ייערכו הבחירות המוניציפאליות, כאשר באותו המועד יתקיימו לראשונה גם הבחירות למועצות האזוריות. "מיינט נתניה" מציג בפניכם את רשימת המועמדים שהודיעו או יודיעו על מועמדותם לראשות העירייה.

נתניה נמצאת כבר זה תקופה בעמדת המתנה להחלטת פרקליטות המדינה, האם להגיש כתב אישום נגד ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, הנהנית עדיין מפופולאריות רבה בקרב התושבים. עד כה הודיעו על מועמדותם המשנה לראש העירייה לשעבר ויו"ר האופוזיציה בהווה, הרצל קרן, יו"ר אגודת הסטודנטים במכללת נתניה לשעבר, יוני ג'ורנו, ומנכ"ל העירייה לשעבר, מוטי הוד. אפרים בולמש, ששימש כמ"מ ראש העירייה הקודם, צבי פולג, הודיע כי יתמודד רק במקרה שפיירברג-איכר לא תרוץ.

הרצל קרן  (צילום: אסף פרידמן)

 אם אכן לא יתאפשר לראש העירייה להתמודד לקדנציה חמישית, עשויים ממלא מקומה, אלי דלל, וסגניתה, שירי חגואל-סיידון, לראות עצמם מועמדים לתפקיד. אפשרות נוספת מבחינת דלל הוותיק (62), שמלווה את פיירברג-איכר בכל 19 שנות כהונתה, היא להגיש את מועמדותו לרשימת "הליכוד" לכנסת בתור נציג מחוז השרון. האופציה הזו אפשרית מבחינתו, רק במקרה שפיירברג-איכר תתמודד לראשות העירייה.

חגואל-סיידון, ש"סומנה" על ידי פיירברג-איכר בתור ה"יורשת" שלה, תזכה לתמיכת ראש העירייה אם ייבצר ממנה להתמודד בעצמה.

מתמודד פוטנציאלי שיושב על הגדר הוא יוני שטבון, ח"כ לשעבר מטעם "הבית היהודי" ובנו של חבר המועצה לשעבר, ד"ר ישראל שטבון.

יוני שטבון (צילום: אלבום פרטי)

שטבון הבן, שחזר לפני כחודשיים להתגורר בנתניה, עיר הולדתו, יצטרף למירוץ אם לפיירברג-איכר לא יתאפשר להתמודד, או אפילו אם זו תחליט להתמודד גם במקרה שהפרקליטות תחליט על הגשת כתב אישום נגדה. בעיר מסורתית כמו נתניה, עשוי שטבון, חובש כיפה סרוגה, לזכות באחוזי תמיכה לא מבוטלים, כאשר גם הרקורד הצבאי שלו כלוחם, בדרגת סא"ל במיל', והיותו דובר צרפתית, מסייעים בכך.

לעומת זאת, ייאלץ שטבון, שכבר מקיים פגישות פוליטיות ומפגין נוכחות באירועים עירוניים, לבדל עצמו מדימויו הקיצוני של אביו בענייני דת, כאשר יבקש את תמיכת החילוניים בעיר.

אדם נוסף שעבר להתגורר בעיר בשבועיים האחרונים הוא השר לביטחון פנים לשעבר, יצחק אהרונוביץ'. כיום משמש אהרונוביץ' בתור יו"ר התעשייה הצבאית ומכחיש אפשרות שיתמודד לראשות העירייה, על אף שבשנה שעברה פורסם בעיתוננו כי הוצע לו להתמודד לתפקיד מטעם "הליכוד" והוא דחה את ההצעה.