הרצל קרן  (צילום: אסף פרידמן)

יו"ר האופוזיציה במועצת העיר נתניה, הרצל קרן, מסר בשבוע שעבר עדות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) מרכז בכפר סבא, באשר לתלונה שהגיש נגד ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, ונגד חבר המועצה, חיים פרידריך (הליכוד), בעקבות הצטרפותו של האחרון לקואליציה העירונית בתחילת החודש שעבר.

קרן טוען לאי דיווח למשטרה מצד פיירברג-איכר על "פשעים, לכאורה, שביצע פרידריך", לשון התלונה, בהסתמך על כתבה ששודרה במאי 2016 ב"חדשות ערוץ 2", ובמסגרתה נחשפו חילופי הודעות וואטסאפ בין השניים. באחת ההודעות, כתבה ראש העירייה לפרידריך: "עבריין היית ועבריין נשארת...יש לי עדויות מוקלטות מקבלנים, שבעבר ניסית לסחוט אותם".

עוד טוען קרן לחשש, לכאורה, למתן שוחד מצד פיירברג-איכר לפרידריך, "באמצעות מינויים לתפקידים ציבוריים מרכזיים, בתמורה לשתיקתו". קרן מתבסס על שיחה מוקלטת בין פיירברג-איכר לפרידריך, שנערכה מספר ימים לפני מעצרה ושחלק מתוכנה פורסם בערוץ 10, אשר בה רומזת ראש העירייה לפרידריך שאם יחזור בו מהפרסומים השליליים כלפיה, שלטענתה הוא האחראי להם, יקבל את התפקידים שהוא מעוניין בהם. "מה אתה רוצה? את 'איגוד ערים' ומה עוד?", היא שואלת אותו, "רוצה לחזור לתיירות? בסדר".

פרידריך ופיירברג-איכר | צילום: עיריית נתניה

אגב, בתמורה להצטרפותו לקואליציה, אכן קיבל פרידריך את תפקיד יו"ר איגוד ערים שרון צפוני לתברואה ולאיכות הסביבה, שטומן בחובו גם החזר הוצאות בגובה אלפי שקלים עבור נסיעות, אש"ל וכדומה, את תיק התיירות ואת האחריות על ההתחדשות העירונית.

בנוסף, טוען קרן לחשש, לכאורה, לשיבוש הליכי חקירה, אם יתברר כי פרידריך הגיש תלונות למשטרה נגד ראש העירייה, בהקשר לנושאים שנחקרו בפרשת השחיתות בעיר ("פרשה 255").

לדברי קרן, עדותו ארכה כשעתיים וחצי, וכשנשאל האם הוא יודע ממתי נמצאות בידי פיירברג-איכר הקלטות הקבלנים, השיב כי אינו יודע, אבל גם אם יתברר שאין בידי ראש העירייה הקלטות כפי שהצהירה, מדובר לטענת קרן בסחיטה באיומים כלפי פרידריך, שבעצמו הגיש תלונה למשטרה בגין איומים בעקבות ההודעות שקיבל מראש העירייה.

עוד סיפר קרן כי נשאל האם לא לגיטימי שראש עירייה תנסה "לקנות" חבר מועצה באמצעות מתן תפקידים ציבוריים מפתים, והשיב בשלילה, מאחר שלדעתו פיירברג-איכר אינה יכולה להעניק לפרידריך את האחריות על ההתחדשות העירונית, לאור עברו ולנוכח חילופי ההודעות בין השניים.

תגובות פיירברג-איכר ופרידריך לא התקבלו עד מועד פרסום הידיעה.

במשטרה סירבו להגיב לדברים.