מתרחצת בחוף הים במבו וילג' בנתניה הופתעה לגלות שני פקחים שניגשו אליה ברגע שהוציאה בקבוק בירה ונתנו לה קנס על סך 250 שקלים.

הפתעתה היתה רבה יותר כשגילתה שלאנשים אחרים שהתרחצו לידה ושתו גם הם בירה בבקבוק זכוכית ויתרו הפקחים על הקנס. היא טוענת שהקנסות מבוטלים למי שמתווכח עם הפקחים, בעוד שאזרחים שומרי חוק יישאו בנטל.

בפוסט ויראלי שעלה לפייסבוק היא טענה כי הפקחים בחוף נותנים קנסות רק לפראיירים. "בעלי ואני מוציאים מהתיק בקבוק בירה לחלוק, שלושת ילדינו הקטנים משחקים סביבנו. תוך שנייה מסתערים עלינו שני פקחי עירייה, שואלים אם אנחנו מנתניה ומספרים לנו שאסור להכניס בקבוקי זכוכית לחוף.

צילום ארכיון: שירות מיינט

"אנחנו מיד מתנצלים, אומרים שלא ידענו, לא אנחנו לא מנתניה, ומיד זורקים את הבקבוק. הם לא מוותרים ומתחילים לרשום דוח ללא הפעלת שום שיקול דעת. אנחנו מתבאסים, נותנים פרטים ונכנעים לרוע הגזירה.

"לא נוהגים לריב עם הרשויות גם כשזה נראה שרירותי ומוגזם. כשאני צועדת לכיוון סוכת המציל עם דוח של 250 שח בכיסי, כל המצילים בסוכה פונים אלי ושואלים מה קרה. אני מספרת בקצרה. מסתבר שהם נותנים רק לפראיירים. זו השיטה. לאזרחים שומרי חוק שלא יריבו איתם. מסתבר שדקה לפני הם פנו לחבורת גברים שהתווכחו איתם וויתרו להם.

"גם לשתי נשים שישבו לא רחוק הם ויתרו. לצערם, הפעם החלטתי לא לוותר. יש לי את הטלפונים והפרטים של כולם: של הפקחים, של הלא פראיירים, ושל המצילים המקסימים שהפקחים פשוט מבריחים להם אנשים מהחוף.

"אז תודה לפקחים היקרים, שלא אעשה להם שיימינג כי זה לא הסטייל שלי, ותודה לעיריית נתניה, זו היתה הפעם הראשונה והאחרונה שלנו בחוף כלשהו בגבולות המוניציפליים שלכםנתראה בבית המשפט".

בתגובות למילים שלה כתבה לה תושבת העיר, "פוסט חשוב וכל כך נכון. בסוף מה שיוצא זה שאנשים שומרי חוק משלמים עבור אלה שהם לא "שומרי חוק" - ואני עדינה. ביזיון"

ישנו איסור בחוק להכניס בקבוקי זכוכית לחוף הים, אך בעוד שבחופים אחרים יסתפקו באזהרה למי שאינו מכיר את החוק בנתניה הפקחים ירשמו קנס, "גם בחופי תל אביב אסור להכניס בקבוקי זכוכית אבל לרוב הפקחים רק מזהירים ולא נותנים דוח אם אתה זורק את הבקבוק. איזה באסה", כתבה תושבת אחרת.

מעיריית נתניה נמסר: "הקנס ניתן בגין חוק עזר עירוני סעיף 10א-איסור החזקת בקבוקי זכוכית בחוף הים. כמקובל, ניתן להגיש ערעור והוא ייבחן כנדרש".