תושבי שכונת משכנות זבולון בדרום העיר נתניה, ביקשו שהגינה השכונתית שלהם, מאחורי "מרכז דוד" סמוך לבית ספר מורשת זבולון פינת הרחובות הרב יאנה וקלאוזנר - תהיה מוצללת בימי הקיץ הלוהטים.

האמהות בשכונה התריעו כי הגינה לא שופצה כבר כמעט 20 שנים, כי אין בנמצא משחקים לילדים קטנים, אין טיפת צל, מסביב למתקנים ישנה גדר (סוג של מדרכה) מסוכנת לילדים בשל קרבתה לקצה המגלשה, הנדנדנות נמצאות במיקום מסוכן וכי "לא עובר יום בלי שילד יקבל מכה מהנדנדה". הן הציעו לתכנן מחדש גינה שתהנה מהשטח הגדול והלא מנוצל שנמצא סביב, להוסיף שולחנות וכסאות, ובעיקר הצללה.

הגן הציבורי בזבולון. נטול הצללה | צילום: שרי נבו

"הגינה המדוברת ממש יפה ומושקעת. השכונה מלאה בילדים שאוהבים ללכת לגינה ונהנים אבל ויש אבל גדול היא אינה מוצלת והמתקנים רותחים", אומרת התושבת שיר נבו. "בשבת אחרי בית הכנסת אנחנו נוהגים ללכת עם הילדים ורוב המתקנים חמים מאד. הבת שלי פעם אחת התגלשה במגלשה רותחת ומאז היא לא מוכנה להתגלש בה שוב.זה לא כל כך מסובך לשים הצללה בגינה".

גם ליאת מנדל סלארי הצטרפה לבקשה: "גם אנחנו לא פעם היינו בגינה והמתקנים היו רותחים וכן הילדים משחקים תחת השמש הקופחת. היום כמעט בכל הגינות יש הצללה".

לדברי תושבי השכונה פניותיהם הרבות לעיריית נתניה לא נענו. "פניתי בטלפון וגם במייל לפניות הציבור ואין אפילו התייחסות. בקריית השרון שגובלת עם השכונה שלנו רק פותחים קריאה וזה מתבצע", אומרת שרי נבו. גם ליאת מנדל סלארי הצטרפה לבקשה, "גם אנחנו לא פעם היינו בגינה והמתקנים היו רותחים וכן הילדים משחקים תחת השמש הקופחת. היום כמעט בכל הגינות יש הצללה".

מעיריית נתניה נמסר: "יש לציין כי במהלך השנים – הקימה העירייה גני משחק חדשים, עתירי מתקנים וכן שדרגה גנים וותיקים. כמו כן הקפידה להתקין הצללות בכל מקום שבו הדבר התאפשר, לרווחת ילדים והורים.

"הגן המדובר מתפרש על שטח קטן יחסית ולכן הוחלט להציב בו מתקן מורכב וגבוה שנועד לאפשר לילדים רבים לטפס עליו בו זמנית. בהתחשב בגובהו של המתקן, בצפיפות המתקנים במתחם המשחקים ועקב אילוצים טכניים והוראות התקן 1498, לא ניתן להתקין במקום הצללה. בשעות החום, מוזמנים הורים וילדים לעשות שימוש בגנים נוספים המצויים בסביבה".