האם בנתניה יש בתי קפה שיעוררו בכם השראה? החלטנו לבדוק אחת ולתמיד את הטענה שבנתניה אין בתי קפה או מקומות שנעים לעבוד בהם. בדקנו עבורכם שמונה מקומות, בעיר, באזור התעשייה ואפילו בקניונים, הקפה עלינו.

רולדין בנתניה. צילום: עדי ארצי

רידם – בלילה פאב בבוקר בית קפה

המקום שמתפקד בערבים ובסופי שבוע כפאב צעיר ומגניב משמש במהלך היום כבית קפה נעים שמציע שייקים מרעננים וארוחות בוקר ומאפשר ישיבה במקום שקט, קטן ואינטימי יחסית, עם שולחנות בר ארוכים או שולחנות נמוכים – בחרו לפי אורך הרגליים.

כנראה שחבריכם לשולחנות לא יהיו מעונבים כי אם גולשים שעולים מן הים לארוחת בוקר. ניתן לשבת בחוץ או בפנים, כשגם בפנים ניתן להנות מהרבה אור טבעי.

לסיכום: לא הכי זול, אבל התאורה מושלמת והאווירה טובה.

RYTHM. צילום: אדי ארצי

קפה כרמל – אווירה פריזאית

בית הקפה שממוקם בלב אזור התעשייה פולג מציע פינה שקטה ומעוצבת. אפשר לבחור לשבת בפנים במזגן או במרפסת הפתוחה כדי לעשן. ישבנו לקפה של בוקר, ואז נשארנו לעבוד כמה שעות. לא נרשמו הפרעות והצקות. האווירה נעימה, המקום לא עמוס וניתן לעבוד בריכוז, מה שכן, מעט חשוך בחלקים מסויימים של המסעדה.

לסיכום: מחיר סביר, צריך לתפוס מקום טוב.

ארומה – קצר ולעניין

יש משהו נחמד בזה שאפשר להזמין קפה ומאפה טעים ולשבת עם הלפטופ, בלי שמלצר אפילו יגיע לאזורך. גם המחירים נוחים וההיצע גדול אז החלטנו לבדוק שלושה סניפים של הרשת הידועה, בקניון השרון, בעיר ימים ובמתחם גנדן באיזור התעשייה, שני המתחמים שמצויים בקניון לא כל כך נעימים מבחינת אקוסטיקה. קשה לעבוד כשהעוברים ושבים מקיפים אותך. בסניף של אזור התעשייה ניתן להוציא מחשב נייד ולעבוד, אולי בעונות המעבר, אם יושבים בחוץ.

לסיכום: המחיר סביר. על אף שהצוות אינו מציק, לא נעים לשבת שם שעות ארוכות בגלל תנאי הסביבה. אולי זו היתה הכוונה של מי שהגה את הרמקול שקורה בשמות של אנשים כל חצי דקה.

קפה ארומה. צילום: עדי ארצי

הספריה העירונית – נוסטלגיה ושקט מופתי

היו ימים שבהם היינו מבקרים בה מדי שבוע, בכל פעם שהמורה ביקשה לסכם איזו אנציקלופדיה, אבל הימים האלה חלפו כבר מזמן, ותודה לויקפדיה. ובכל זאת אם אתם מתרכזים כשיש שקט מסביבכם, או רק לחשושים, אולי כדאי לחזור אל מסדרונות הסיפריה העירונית. אז נכון, אסור שם לאכול, אבל השולחנות הגדולים והכיסאות המרופדים יכניסו אתכם בנוחות למוד עבודה תקתקני.

לסיכום: חינמי. לשבוע הבא קבעו דייט עם הספרנית.

שטמפפר – בית קפה שוקק במרכז העיר

בית הקפה עמוס יחסית בכל ימות השבוע ושעות היממה, ובכל זאת נעים לשבת בקפה שטמפפר לכמה שעות של עבודה, בהנחה שדעתכם אינה מוסחת בקלות (ממלצרים זריזים, נשים יפות ואופנתיות ושיחות חולין משולחנות צמודים). ישנם שניים או שלושה מתחמים (תלוי בעונה) וניתן לשבת בפנים המסעדה או בשטח החיצוני שמנוקד בשולחנות רבים. התפריט מגוון יחסית, ומציע גם ארוחות בוקר קטנות ומשתלמות.

לסיכום: ארוחות בוקר מגוונות במחירים זולים ועד יקרים, ניתן לשבת במקום שעות ארוכות ולהיטמע בין שאר האנשים.

הגג – מתחם למידה ועבודה באווירה צעירה

הבית לצעירים בנתניה מציע מתחמי עבודה נעימים שפרוסים על שלוש קומות. צעירים תושבי העיר יכולים להגיע ולשבת במתחמים חינמיים ברחבי המקום או לשלם ולעבוד במשרדים ייעודיים עם שירותי הדפסה, חברים לעבודה וגם ממטבחון קטן שמציע מים או קפה. בתקופת המבחנים האזורים ללמידה מתרחבים, וגם שעות הפעילות.

לסיכום: אפשר בחינם, אפשר בתשלום חודשי. בעונת המבחנים שמתחילה עכשיו, זה המקום להיות.

ארקפה – הרבה מקומות ישיבה ולא מעט מחשבים אישיים

בית הקפה והמאפיה מציעים מרחב גדול מאוד שחלקו במרפסת בחוץ ומיועד למעשנים וחלקו בפנים. בשני המקומות נעים לשבת אם כי בפנים המסעדה התאורה אינה חזקה. ניתן למצוא עיתונים יומיים כדי להתעדכן לצד הקפה וכן סוגי מאפה רבים שתופחים במקום.

נעים לעבוד במתחם רחב הידיים, ה-WIFI חופשי והפרטיות גדולה יחסית שכן ישנם הרבה מקומות ישיבה ואנשים יושבים במרחק זה מזה. בכל השעות בהן ישבנו במתחם לא האיצו בנו לקום, והאווירה היתה נעימה ופרודוקטיבית. ממוקם בדרום אזור התעשייה פולג, במתחם של טיב טעם ומאחורי איקאה.

לסיכום: המחיר סביר. אם התאורה הפנימית מפריעה אפשר לנסות לשבת בחוץ. המקום יחסית עמוס, אבל מפצה בהרבה שולחנות שמציעים מעין תחושה של פרטיות.

רולדין בקניון השרון –טעים אבל רועש

אפשר לשבת בקניון, מחוץ לקניון, ואם אתם מצליחים לתפוס, יש גם שני שולחנות בתוך החנות. הקפה ומאפה יכול להיות משתלם, אבל השולחנות לא מציעים מספיק שקט ופרטיות. השולחנות שבפנים הקניון קרובים מדי לכניסה הראשית והסואנת, והשולחנות שבחוץ רועשים בגלל המיקום, על הצומת הכי עמוס בעיר.

לסיכום: קפה לקחת, אולי אפשר לשבת לשעה קלה באחד משני השולחנות שבחנות.