מי שמגיע לחוף ארגמן בנתניה אינו יכול להתעלם מהמראה הנדיר של כלב שגולש בנונשלנטיות על הגלים, ביציבות ובנינוחות, כאילו נולד לעשות זאת. מדובר בפולי, כלבו של ניר הינדי, איש ים מוכר בעיר, שמילדותו בילה ימים ארוכים בגלישת גלים. ההפתעה הגדולה הייתה, כשהבין שהכלב שלו יכול לגלוש ולצלוח גלים לא פחות טוב ממנו. "אבל לא צריך להגזים", הוא אומר בחיוך, "בכל זאת לי יש יותר ניסיון".

ניר הינדי והכלב פולי. "כלבים אוהבים ספורט" | צילומים: אלבום פרטי

הינדי, 32, גולש בכל רגע שהוא יכול ומבלה שעות בחוף ארגמן. את אהבתו לים ולמים השליך גם על עבודתו, כבעל עסק של בריכות שחייה. "כשמישהו גדל בעיר ים כמו נתניה, אין לו דרך לברוח מהקשר למים", הוא אומר. "אפילו ניקיתי את מזרקת החבצלת, נתנייתי יותר מזה לא יכול להיות".

הינדי ממש גדל בחוף ארגמן, והוא טוען שזה החוף הכי בתולי בעיר. "יש בו מעט אנשים, הוא נחשב חוף של גולשים, יחד עם חוף קונטיקי. אבל ארגמן הוא יותר 'הארד קור'".

את אהבתו לגלישה גילה כילד צעיר ומאז לא עזב את הים. "התחלתי לגלוש בגיל 12. שכן שלי שאהב לגלוש לקח אותי כמה פעמים. לא עבר זמן רב, ואני התאהבתי באדרנלין, בהווי, בתרבות הגלישה, בפגישה עם החבר'ה. זה יותר מתחביב, זה אופי. ילדים שגולשים הם מקובלים ותמיד יהיו להם חברים, זה פותח משהו באנזימים שלך, אתה נהיה משוחרר, גולש עם עוד ועוד חברים, נחשף ומכיר אנשים חדשים, ואתה נהיה הרבה יותר שמח — זה הוכח מדעית", הוא אומר. "באחרונה עברתי קורס של מדריכי גלישה, ונשאבתי לזה מקצועית. כל מה שקושר אותך לים — מחזק אותך, ממלא ומספק".

תאמן ילדים?
"לא יודע, אולי כלבים".

הסיבה שהינדי שוקל לאמן כלבים לגלישה, היא כאמור פולי, כלבו מזן מלינואה (רועה בלגי מעורב), שאותו אימץ כשהיה גור בן ארבעה חודשים.

איך גילית שגם פולי יודע ואוהב לצלוח את הגלים?
"כשהיינו הולכים יחד לחוף ים, הוא ראה אותי נכנס למים עם הגלשן שלי. הוא היה נשאר בחוף עם מבט בעיניים של דאגה או של רצון להיות אתי. אבל הוא המתין בסבלנות עד שאחזור. יום אחד הוא כבר לא רצה להסתכל עליי מהחוף. הייתי ב'פיק', גלים של 70-60 סנטימטר שזה יחסית גבוה, ופתאום אני מרגיש גירוד בגב. הסתובבתי וראיתי את פולי לידי. חששתי מאוד, אז החזרתי אותו לחוף, אבל מאז, לא משנה כמה רחוק הייתי מהחוף או מה גובה הגלים, פתאום הוא היה מופיע לידי במים".

צילום מהאלבום הפרטי

הפעם הראשונה שבה פולי עלה על גלשן הייתה בגלל חבר של הינדי: "פולי תמיד נכנס אחרי חבר שלי טל, למים. טל נכנס עם גלשן ה'סופט' ופולי אחריו, לפתע ראיתי אותו גולש על גל בדרך אליי.

"אני קולט את זה ומקבל שוק. פולי שחה עד שהגיע לטל ולא נתן לו לגלוש, פשוט רצה לעלות על הגלשן. טל התייאש ונתן לפולי לעלות על הסופט, הוא קלט שיש אחיזה וניצל את המומנטום, ומיד שלח את פולי על גל. כל זה קורה בזמן שאני יושב בחוץ עם חברים, ופתאום אני רואה את פולי על הגלשן תופס גל עד לחוף. כל מי שהיה בחוף פשוט נדהם והעלה חיוך על פניו. מובן שאחרי זה קניתי לו גלשן".

פולי הוא הכלב הראשון של הינדי. "אנחנו חברים טובים, הוא תמיד אתי, ואנחנו עושים הכול יחד, כולל הגלישה", הוא אומר בחיוך.
גלשן וכלב חמוד ידועים כמושכי תשומת לב של נשים. איך עובד השילוב של השניים? "הפכתי להיות רווק מבוקש", הוא מודה, "עכשיו, כשיש פרסום סביבו אני מקבל יותר פניות. אגב, אני מקבל פניות גם בשבילו".

בקרוב הינדי מתכנן לעשות הפנינג גלישה לכלבים בחוף ארגמן, ומזמין את הציבור להצטרף. "תנסו גם, תקחו כלבים לים, הם אוהבים את זה. מי שרוצה לנסות שיבוא, אני אתרום לו גלשן. אני רוצה לעשות הפנינג ולעזור לכלבים לגלוש, להסביר להם. אבל אל תתבלבלו, הכי חשוב שהכלב יאהב את זה, לא משנה כמה הבעלים מעודד".

זה תורם לכלבים באיזשהו אופן?
"אני מאמין שזה עוד סוג של הוצאת מרץ. כלבים אוהבים ספורט. כמו שאפשר לרוץ עם הכלב אז אפשר גם לגלוש אתו. אם כלב מתחבר לים, יש כאן פוטנציאל לזה. בעולם זה פופולרי מאוד, יש הרבה כלבים שגולשים. יש תחרויות, אירועים גדולים".

אולי פולי יפתח את הענף בארץ?
"יאללה. לשם כך אני רוצה לעשות את ההפנינג. פולי יסתדר עם קצת תחרות, אבל בשביל זה צריך שיהיו עוד משתתפים".