עיריית נתניה הכריזה השבוע על ההשקה הרשמית של שירות שיתוף הרכבים במודל "כיוון-אחד" בעיר נתניה, במעמד ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, מנכ"ל CAR2GO גיל לייזר, סגן ומ"מ ראש העיר, אינג' אלי דלל הממונה על התחבורה, סגנית ומ"מ ראש העיר שירי חגואל, וחברי מועצת העיר אבי סלמה ואהרון אורגד.

מיזן הרכב השיתופי. צילום: עיריית נתניה

לרגל ההשקה, שמתקיים בסיומו של פיילוט בן חצי שני, יוצאת העירייה בשיתוף CAR2GO בהטבה מיוחדת  לתושבי העיר - נסיעה חופשית בשירות הרכב השיתופי בחודשי יולי-אוגוסט.

הטבת הקיץ  תינתן  ל-5,000 הנרשמים הראשונים, תושבי נתניה בלבד, ותהיה תקפה החל מה-1 ביולי ועד 31 באוגוסט. ההטבה מיועדת למנויים קיימים בכל המסלולים ולחדשים שיצטרפו לשירות במסלול DRIVE בלבד וכוללת את דמי המנוי החודשיים. מימוש ההטבה מוגבל ל-עד 120 דקות שימוש ביום למנוי.

במסגרת ההטבה ניתן לנסוע ללא עלות עד חצי שעה רציפה ואז נדרשת הפסקה של חצי שעה לפחות עד לנסיעה הבאה. נסיעה מעבר לחצי שעה רציפה או מעבר ל-120 דקות ביום תחויב בהתאם למחירון מסלול DRIVE - 1.2 שקל לדקת נסיעה. בתום חודשי ההטבה יועברו המנויים באופן אוטומטי למסלול DRIVE ויחויבו עפ"י תעריף המסלול (ניתן למצוא את המחירון המלא באתר CAR2GO).

יצויין, כי לא ניתן להירשם לשירות הרכב השיתופי אם את/ה מתחת לגיל 21 ועם פחות משנתיים רישיון. תשלום עבור נהג צעיר (21-24) הינו 80 שקל לחודש – אינו כלול בהטבה ויגבה בנפרד.

ההטבה מתייחסת ל"מודל הכחול" - נסיעה בכיוון אחד- מודל נסיעה בו ניתן לקחת את הרכב מכל חנייה ייעודית לשירות בעיר ולסיים את הנסיעה בכל חנייה ייעודית אחרת. השירות מפעיל כיום בנתניה 70 רכבים חשמליים מסוג רנו זואי, מיועד לנסיעות קצרות בעיר ומשלים את מערך התחבורה הציבורית הקיימת בעיר.

אופן קבלת ההטבה למנויים חדשים, היא דרך הרשמה לשירות באתר המותג www.CAR2GO.co.il במסלול Drive. מנויים קיימים מקבלים את ההטבה באופן אוטומטי בתקהופת ההטבה.

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "אני שמחה על מיזם הרכב השיתופי החשמלי בנתניה המהווה צעד נוסף בפעילות העירונית בשמירה על איכות הסביבה וצמצום מספר כלי הרכב הפרטיים על הכביש לרווחת תושבי נתניה ושמירה על כדור הארץ".

גיל לייזר מנכ"לCAR2GO  ציין כי, "כעת, משנסתיימה תקופת הפיילוט, אנו שמחים להשיק באופן רשמי את המיזם השיתופי החשמלי בעיר להעניק לתושבי נתניה הטבה יוצאת דופן ומשמעותית במטרה להרחיב את מעגל המשתמשים ולאפשר לכמה שיותר תושבים להתנסות בשירות וביעילותו. השירות החדשני מהווה חלק מהמאמצים לקידום פתרונות תחבורה אלטרנטיביים בעיר, במטרה לצמצם את הפקקים, בעיות החנייה, זיהום האוויר וצמצום עלויות אחזקת הרכב הפרטי".