עו"ד יעקב וינרוט הובא הערב (16.10) למנוחות בבית העלמין ותיקים בנתניה. וינרוט מת הבוקר מסרטן בגיל 71.

מאות רבות של אנשים ליוו אותו בדרכו האחרונה. בין אלה שכיבדו את ההלוויה היו ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, הרב הראשי לשעבר הרב מאיר לאו, השרים אריה דרעי ואיילת שקד, חברת הכנסת רויטל סוויד, עורך הדין דוד שמרון ומכריו הרבים.

נתניהו בבית העלמין בנתניה (צילום: עידו ארז)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לו: "המומים מצער. הלך מאיתנו אדם גדול, אישיות מיוחדת במינה, משפטן שבמובנים מסויימים לא היה כמותו".

נתניהו הוסיף: "הבוקר קיבלנו את הבשורה המרה: יעקב ויינרוט, ידיד נפשנו, חברנו מזה 20 שנה, מן המשפטנים הגדולים שקמו למדינת ישראל וגם לעם ישראל, נפטר במהלך הלילה. שרה ואני המומים מצער. רבים מאוד במדינה המומים מצער. הציבור חש שהלך מאיתנו אדם גדול, אישיות מיוחדת במינה, משפטן שבמובנים מסוימים לא היה כמותו וספק אם יהיה כמותו במקומותינו. אבל הצער הגדול ביותר הוא קודם כל אצל המשפחה, אצל ג'יזל, אצל הילדים, אצל הנכדים. ראיתי את המסירות הבלתי רגילה ועדינת הנפש שבה ג'יזל טיפלה ביעקב.

יעקב וינרוט ז"ל (צילום: מוטי קמחי)

"היינו יושבים במשרדו והוא היה מביא כמה ילדים וכמה נכדים, מציג לי אותם בגאווה. ג'ינג'ים. ויינרוטים קטנים. כל כך היה גאה בהם. ראיתם גם את הגאווה שלהם בו. משפחת וינרוט עברה כל כך הרבה צער בשנה אחת, בזה אחר זה. המחלה הארורה הכריעה את הכלה, את האח, את הגיס. באנו לנחם את יעקב ואני חשבתי מה הוא חושב. הרי הוא נתון באותה קללה ארורה. אבל יעקב, עם הלב הענק שלו, הוא ידע מה אני חושב. המחלה הארורה הזו עכשיו לקחה אותו מאיתנו. אנחנו מחבקים את המשפחה, מאמצים אותה אל לבנו".  

הידיעה המלאה פורסמה לראשונה באתר ynet