העבודות ברחוב ארלוזרוב. היו אמורות להסתיים תוך חמישה חודשים (צילום מסך)

בחודש מאי 2017, כשהחלו עבודות שדרוג רחוב ארלוזורוב בשכונת נאות גנים, הודיעה העירייה כי הן צפויות להימשך חמישה חודשים. העבודות, שמבוצעות על ידי העירייה ותאגיד "מי נתניה", כוללות החלפת מערכות המים, הביוב והמדרכות, וחידוש סלילת הכביש. בעקבות מחאת הדיירים, התווספה לעבודות גם החלפת תשתית הניקוז.

אלא שכיום, תחילת חודש אפריל 2018, כמעט שנה מתחילת העבודות, הרחוב נראה עדיין כמו אתר בנייה גדול והדיירים סובלים הרבה מעבר לפרק הזמן שהעירייה עצמה הקציבה לעבודות.

"עוד חודש נכנסים לשנה שנייה של שיפוץ, שצפי העבודה שלו היה כחצי שנה. חצי שנה לשיפוץ רחוב של כמה מאות מטרים", כתבה אורנה אביקזר, תושבת השכונה, בפוסט שפרסמה בפייסבוק, "והנה אנחנו בפתח השנה השנייה לאבק, ערימות המלט וערימות החול.

"אין מי שמפקח על עמידה בזמנים, הפועלים באים ונעלמים בקצב שלהם, וזה מרגיש שהקבלן ממש עושה לנו טובה כשהוא מגיע. הנושא הועבר לבחינת מבקר המדינה, גם בנוגע לרחוב ארלוזורוב וגם לגבי רחובות נוספים שזמן העבודות ארך למעלה מפי שניים מהצפי. אם לעירייה לא אכפת מהתושבים, מהנכים, מהמוגבלים, מאיכות החיים ומחוסר הנוחות, אז נעזור לעצמנו. מעניין אם השדרוג יגיע לראש השנה".

בשיחה עם "מיינט נתניה" הוסיפה אביקזר כי "אנשים נצורים בבתים ועוברים על החגים בשיפוץ הזה. חוץ מהחול והמלט שבכל מקום, יש המון פתחי ביוב פתוחים. האספקה למכולת לא סדירה, כי משאיות לא יכולות להיכנס לרחוב, וגם פינוי הפסולת חלקי. אנשים נאלצים להחנות קילומטרים מבתיהם, והקשישים עושים צעדה יומית לתחבורה הציבורית שעברה לפעול ברחוב שפרינצק".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "מדובר בפרויקט מורכב הכולל טיפול במספר רב של מערכות וכן בשלביות שהינה טורית - עבודות המתבצעות בזה אחר זה.

"הפרויקט החל במתכונת מצומצמת של שדרוג מערכת הביוב, אלא שעם תחילת הפרויקט וגילוי תשתיות תקשורת, היה צורך בשינוי התכנון וטיפול בקווי התקשורת, מה שהצריך היערכות מחדש וכניסת חברות התקשורת בתוואי הפרויקט.

"אכן במהלך העבודות נגרמת הפרעה למהלך התקין של הרחוב, אולם עם סיום העבודות יקבלו התושבים רחוב משודרג, לרבות מערכות ביוב וניקוז חדשות. הצפי לסיום העבודות בחודש מאי, לא כולל סמטת בוסל".