סניף הדואר שנסגר. "החלטתי שהספיק לי" אומר הזכיין (צילום: אסף פרידמן)

לאחרונה נסגרו שלושה סניפי דואר ברחבי העיר, האחרון שבהם שייסגר ב- 15.5 הוא סניף הדואר הצפוני ביותר בעיר, שנמצא בקריית צאנז נתניה ושירת את תושבי צפון העיר, שכונת עין התכלת וקריית צאנז. מדובר באוכלוסיה שמונה אלפי תושבים.

בגלל שוד, 30 אלף תושבים נשארו ללא סניף דוארהזכיין בקריית נורדאו מספר: "זה עסק לא רווחי", ולארונה נסגר גם הסניף בקריית צאנז, ומאז התושבים מחפשים תשובות "האם סניף הדואר היחיד שישרת את תושבי צפון העיר יהיה בסמילנסקי העמוס?" שאלה רותי תושבת צפון העיר.

סניף דואר (צילום: לירן טטרו)

"כבר עכשיו עמוס בסניף של קריית צאנז אז במקום לפתור את הבעיה מוסיפים עליה?" העיר רז, תושב צפון העיר. "איפה יש בנתניה עוד סנפי דואר?" שאלה בת אל "אני צריכה להוציא רשיון נהיגה והבנתי שעושים את זה רק בדואר".

בתחילת חודש מרץ, נסגר סניף הדואר ברחוב זלמן שניאור שבשכונת קריית נורדאו בנתניה. הסניף שירת אלפי תושבים. חודשיים קודם לכן נסגר סניף הדואר ברחוב קרניצי בשכונת נאות שקד.

נתניה היא עיר גדולה המונה אוכלוסיה של מעל 200,000 תושבים, וסגירת שלושה סניפי דואר בתוך פחות מחצי שנה היא מקור לדאגה מצפיפות שתלך ותגבר בסניפים הקיימים. אומנם קיימים בעיר כעשרים וארבע נקודות למסירת דואר, אך ישנם שירותים מסוימים שניתנים לביצוע רק בסניף הדואר.

תושבים ליד הסניף הסגור. "עצוב ומקומם" (צילום: אסף פרידמן)

תגובת דואר ישראל: ״שירותי הדואר בנתניה ניתנים באמצעות עשרים וארבע יחידות למסירת דואר, פרישה שאין לה אח ורע בחברות שירות אחרות במשק. לצערנו, לאחרונה נסגרו שתי סוכנויות דואר: קרית נורדאו ודורה, ביוזמת סוכני הדואר ובקרוב תיסגר סוכנות הדואר קרית צ'אנז ביוזמת עמותת מוסדות צ'אנז, אשר הפעילה את סוכנות הדואר בקרית צ'אנז.

הבשורה: פרסמנו מכרזים לאיתור סוכני דואר לשלושת סניפי הדואר, אשר לא הניבו תוצאות. אנו נצא למכרז נוסף ונעשה כל מאמץ, על מנת לפתוח סוכנות דואר בקרית צ'אנז.
 לאחרונה  יצא מכרז חדש להקמת יחידה חדשה, אשר תשתרע על פני שטח של 120 מ"ר, ותעניק שירותי אשנב ומסירת דואר לתושבי השכונות דורה, נורדאו ולשכונות הסמוכות. אנו נמצאים עתה בשלבי אישור, תכנון והקמה של היחידה, כפי שמבקש החוק".