אופניים פארק שלולית החורף (צילום: אפליקציית "israbike")

עיריית נתניה תחל בקרוב במיזם אופניים שיתופיים חדש, אשר יאפשר השכרת אופניים מכל מקום באמצעות שימוש באפליקציה ייעודית.

ברחבי העיר יוצבו תחנות עגינה לאופניים, ותושבים, אורחים ומבקרים יוכלו לשכור את האופניים ולהתחיל לרכב. ההשכרה תיעשה, כאמור, באמצעות אפליקציית "israbike", שתציג את זוג האופניים הקרוב ביותר לרוכב, שיחויב עבור משך הפעלתה.

בקרוב: השביל שישנה את חיי הרוכבים.

האפליקציה אמורה להכשיר את האופניים לרכיבה עם הפעלתה ולנעול אותם עם סגירתה. בשונה מפרויקט הרכב השיתופי, המתוכנן לפעול בנתניה לקראת סוף השנה, הרוכבים יוכלו למקם את האופניים בחופשיות ברחבי העיר.

הפרויקט יופעל בשלב ראשון על ידי חברה אחת ובהמשך מתוכננות להשתלב בו שתי חברות נוספות. עלות השימוש תעמוד על שלושה שקלים וחצי לחצי שעה, אך התעריף עשוי לרדת עם הצטרפות שתי החברות.

האופניים עצמם בטיחותיים, גלגליהם עשויים מסיליקון  והם יקשו על גניבתם, שכן אם ייעשה ניסיון להשתמש בהם כאשר הם נעולים, אמורה להישמע אזעקה. 

כבר השבוע הוצבו 300 זוגות אופניים באתרים כמו פארק האופניים, פארק אגם החורף (השלולית) ומתחם הסינמה סיטי. לדברי מ"מ ראש העירייה והאחראי על התחבורה, אלי דלל, שיזם את הפרויקט, עד סוף שנת 2019 יפעלו בעיר כ-1,500 זוגות אופניים.

אלי דלל (צילום: רן אליהו)

אלי דלל: "נתניה היא בין הערים הראשונות שתפעיל השכרת אופניים בשיטה חדשנית ומתקדמת באמצעות אפליקציה  תוך יצירת תחרות בין מספר יזמים. מדובר במהלך התואם את החזון העירוני לפיתוחה של נתניה כעיר חכמה עם תחבורה חכמה ויעילה עבור תושביה".