הפסולת שתועדה (צילום: טלי מולנר)

לקראת חג ל"ג בעומר שחל לפני כשבועיים, משאיות רבות רוקנו פסולת בניין באתרים ברחבי העיר. שדות פתוחים, ושכונות מגורים זכו להררי פסולת בניין שבהם גם קרי עץ שהיווה את האמתלה לפעולה הבלתי חוקית לכאורה. בין היתר, נמצאו ערימות פסולת באגמים, ותיקים, גלי ים, שכונת בן ציון ועוד.

טלי מולנר, פעילה חברתית המתגוררת בשכונת רמת פולג, תיעדה 4 משאיות שרוקנו פסולת בניין רק בשטח השכונה שלה. "זיהיתי משאיות פורקות פסולת שהקרשים בהם היו חלק קטן מהן", היא מספרת ל'מיינט נתניה'. "הקבלן רצה להפטר מפסולת בניין וניצל את החג. חסך כסף לעצמו".

טלי מספרת כי רדפה אחרי המשאיות - פורעות החוק לדבריה. "רדפתי אחר המשאית, הזעקתי פיקוח. הפקח אסר לרוקן, הנהג אמר שירוקן רק עץ, ואז הוריד הכל. הכל חוץ מעצים. להערכתי היו לפחות 4 משאיות שהגיעו רק לשטח של פולג, אני צילמתי ברחוב אהוד מנור, והיו עוד אזורים בעיר. העברנו את שם החברה המזהמת למנהל הפיקוח והוא הבטיח שישלח דו"ח לחברה".

הפסולת שתועדה (צילום: טלי מולנר)

מולנר מוסיפה: "הבטיחו לנו שהגיעו לאסוף את זה, בסוף כל הפסולת נשרפה ועלתה באש, ואנחנו סבלנו מזיהום כבד, של שריפת פסולת בניין באמצע השכונה. מנסים להילחם בזה אבל זה לא מספיק. אני מצפה שינהגו בקבלן ביד קשה. יש בעיר נאמני איכות הסביבה וגם המשטרה הירוקה התערבה והחרימה משאיות. מקווה שזה מה שיעשה. זו תופעה עירונית ידועה ופשוט חוצפה. קבלנים שמתנהגים בעיר ועושים מה שהם רוצים ומזלזלים בבריאותינו ובאיכות הסביבה".

אורנה אביקזר תושבת העיר ופעילה סביבתית תהתה מצידה: "כיצד יתכן שצבא של משאיות רוקן ערימות פסולת ברחבי העיר באין מפריע? לפזר ערימות של פסולת בנין ובתוכה חומרים מסוכנים לצורך הצתה זה חמור כפליים. אם תושבים פעילים הצליחו לצלם משאיות מרוקנות בפעולה איפה הפיקוח?"

מעיריית נתניה נמסר: "הקריאות אשר נתקבלו במוקד העירוני נבדקו וטופלו – הן באמצעות פניה למשליך הפסולת לפינוי מיידי והן באמצעות פינוי באמצעות מנוף עירוני".