גן כוכבית, נתניה (צילום: פרטי)

הורים שילדיהם לומדים בגן "כוכבית" ברחוב בן אליעזר במרכז נתניה, ושרשמו את ילדיהם לגן חובה באותו המבנה, על פי ההנחיות באתר העירייה, הופתעו לגלות, כי ילדיהם שובצו לגן חובה אחר.

ההורים טוענים כי לא יידעו אותם על האפשרות הזו מראש. לטענתם, העירייה אינה משיבה לפניותיהם, ומבהירה: "תקבלו את התשובה בדואר". הורים מספרים כי בעירייה נאמר להם: "אנחנו לא חייבים להודיע לכם מראש על השיבוץ".

"זה חוסר התחשבות בנו ההורים ובעיקר בילדים", אמר אחד הורים, "מדוע להעביר את הילדים למבנה ולצוות אחר שנה לפני העלייה לכיתה א', בלי שיהיו להם חברים? הילדים לא יודעים עכשיו מי יילך אתם לגן החדש. למה צריך להתחיל בהסתגלות חדשה ולמה לא לעדכן אותנו?".

בנוסף טוענים ההורים, כי גילו שייאלצו למצוא לילדיהם צהרון חדש, מאחר שאין איסוף מגני עירייה באיזור זה לצהרון שמקובל עליהם, הפועל במבנה "כוכבית" (בעוד בשנים הקודמות היה איסוף, וכך גם השנה).

"הילדים נפגעים פעמיים", טוענים הורים, "יהיה ידידותי ושירותי אם ישיבו לנו מהעירייה על השאלה לאן ישובצו הילדים, אנו אנשים עובדים ועלינו להיערך גם לרישום לצהרונים".

מהעירייה נמסר: "הגן אכן הועלה כאפשרות לבחירה בזמן הרישום, אלא שלאחר תקופת הרישום התברר שיש צורך לצמצם כיתת חובה באיזור, זאת עקב חוסר ביקוש לגיל זה ועקב ביקוש גבוה יותר לגילאי שלוש. עקב שיקולים פדגוגיים התקבלה החלטה לפתוח גני חובה בגנים שבהם מספר הילדים הממשיכים היה גבוה יותר. בנוגע להסתגלות לגן חדש - חשוב לציין כי כלל ילדי החובה שביקשו את גן כוכבית ישובצו כקבוצה בגן סמוך".