קניות (צילום: איתמר רותם)

-

איש מכירות מנתניה, בן 63, שנפל מסולם בעת הורדת ארגז טלוויזיה, תובע כמיליון שקלים מחברת סופר מרקט מוכרת. מהתביעה עולה כי בחודש דצמבר 2015 במהלך יום עבודתו, נאלץ לטפס בסולם רב שלבי, על מנת להוריד ארגז של מסך טלוויזיה שהוצב במדפים העליונים, כאשר לפתע הסולם קרס והתובע נפל והוטח על הרצפה מגובה של מטר.

איש המכירות ריסק את רגלו, עבר שני ניתוחים בברך ימין, נותר עם מגבלה משמעותית בתנועות הרגל והברך, כמו גם פגיעה עצבית. הביטוח הלאומי הכיר בנפילה כתאונת העבודה ולאחר ערעור לוועדה הרפואית לערערים של הביטוח הלאומי באמצעות בא כוחו עו"ד שי וקנין, נקבעה לו נכות לצמיתות בשיעור 53 אחוזים, מה שיקנה לו פיצוי של כ-100 אלף שקלים.

בתביעה נגד חברת סופר מרקט מוכרת שהוגשה לבית משפט השלום בהרצליה, נטען בין היתר כי חברת הסופר מרקט, התרשלה בכך שסיפקה לו סולם לא בטיחותי שלא התאים לאופי העבודה שהיה עליו לבצע. עובדה שלאחר התאונה, הוצא הסולם משימוש כי התברר שלא מדובר בסולם מאיכות גבוהה אשר היה טעם בתיקונו.

מאז התאונה, איש המכירות מתקשה לבצע פעולות יומיום רבות ואלמנטאריות, הכרוכות בתנועת הרגל כגון הליכה או עמידה, כל שכן ריצות ספורטיביות כפי שהיה רגיל. כיום לאחר מאמץ פיזי ולו הקטן ביותר, סובל הוא מכאבים עזים ברגל ימין ונדרש למנוחה מוחלטת עד לחלוף הכאב. בנוסף נותרה לו צלקת רגישה ובולטת באיזור הניתוח ברגל ימין, אשר נמנע מחשיפתה בשל גודלה וצורתה.

איש המכירות מבקש מבית משפט לפסוק לו פיצויים בגין הפסדי השתכרות וזכויות סוציאליות, בגין הפסדי שכר של אשתו  וילדיו, אשר נאלצו להיעדר ממקומות עבודתם על מנת לסעוד אותו לאחר התאונה ולאחר הניתוחים שנאלץ לעבור. כמו כן הוא מבקש פיצוי עבור הוצאות רפואיות,  עזרת הזלת וכאב וסבל.

טרם הוגש כתב הגנה.

מחברת הסופר מרקט נמסר בתגובה: ״מאחר שהנושא מצוי בהליך משפטי לא נוכל להגיב.
החברה תגיב לביהמ"ש בכתב ההגנה״.