(צילום: pexels)

הורים לילדים בגני העירייה בקריית השרון הופתעו לגלות שארוחת הבוקר לא הגיעה היום כסדרה לקייטנות. גן מורשת זבולון וגן הלילך בקריית השרון נותרו ללא מזון, ורק במקרה משום שאחת האמהות איחרה לגן וראתה את הילדים רעבים הגיעה הדבר לידיעת ההורים.

"יש ארוחת בוקר שאמורה להגיע ב-8, צריכים לאכול ברבע ל-9, אבל עד 11 לא הגיע אוכל" אם שהגיעה מאוחר הבינה זאת, סיפר אחד האבות למיינט נתניה. "לקח המון זמן עד שבכלל ענו לנו כששאלנו לפשר העניין. מסתבר שהספק פשוט לא הגיע ולא היה עם מי לדבר. זה אוכל של ילדים בני 4-6, הם לא יכולים להיות סבלניים ומבינים בלי מזון כמו מבוגרים", אומר אב לילדים שנמצאים בשני הגנים.

אם של שני ילדים שהולכים לקייטנות בגנים אלה אמרה למיינט נתניה, "היום לקחתי את בתי בשעה מאוחרת יותר לגן, הגעתי לגן הראשון בתשע ורבע ולשני בשעה תשע וחצי, הבת שלי אמרה שהיא רעבה, אז הבטחתי לה שתוך כמה דקות הם יושבים לאכול. הגננת אמרה לי שעדיין האוכל לא הגיע. שהיא מתקשרת מהבוקר ולא עונים לה.

ניסיתי גם לצלצל. חיכיתי ולא קיבלתי מענה בטלפון. בעשר מישהי ענתה לי מהמתנ"ס, ואמרה שהנהג היה ולא פתחו לו את השער אז הוא נסע. גם בגן השני לא הגיע האוכל, הגננת שם אמרה לי שאם לא יאכלו עד עשר, האוכל ידחה עד 12 בגלל חוג שקבוע בלו"ז. הלכתי לסופר להביא לחם גבינה וירקות לשני הגנים". 

(צילום: pexels)

בכל גן יש 20-30 ילדים, משום שהיה זה היום הראשון לחופשת הקיץ לא היה בגנים אפילו שאריות או קרקרים להשביע רעבונם. "במקרה הייתי בבית, בחופשת לידה, אחרת לא הייתי מגלה את זה. והכי עצוב זה שהמתנ"סים אמרו לגננת אנחנו לא מבינים מה הבעיה, 'תגדילי ראש'.

מדובר בילדים בני ארבע, נכנסתי לגן עם השקיות של האוכל והם עפו עלי. אני לא רגישה לדברים האלה אבל נקרע לי הלב, הם היו מוטרפים מרעב. בגלל שזה היום הראשון אפילו לא היו שאריות מאתמול או ביסקוויטים, אפילו חד פעמי לא היה שם. זה הזוי לגמרי... מה כן? כבר חייבו אותנו בתשלומים, זה ידעו לעשות יופי", היא ספרת.

מרשת המתנ"סים מזרח נתניה נמסר: "מתחקיר האירוע שהתבצע על ידי הרשת עולה שספק המזון של ארוחת הבוקר איחר בעד שעה לגנים המדוברים הנמצאים בסוף סבב החלוקה; הספק זומן לשיחה, ננזף והופקו הלקחים על מנת שמקרה זה לא ישנה. ארוחות הצהריים הנמצאות באחריות הספק הקבוע של הרשת הגיעו בזמן. אנו מאחלים לאלפי הילדים במאות מסגרות הקייטנות ברשת קיץ מהנה ובטוח".