בני נוער רבים מנצלים את החופש הגדול כדי להרוויח כסף, אבל לא כולם. שליו מימוני, תושב נתניה בן ה- 16, מעדיף להעביר את חודשי הקיץ בהתנדבות למען הקהילה.

את רוח ההתנדבות שליו קיבל מאבא שלו: "פעם היינו באילת ונכנסנו לאיזו פעילות בעיר. אבא שלי חיכה בחוץ וכשיצאנו הוא לא היה שם. לפתע הוא הופיע עם אוכל ושתיה שנתן להומלס שישב שם. עד היום אני זוכר את זה".

ההתנדבות הראשונה של שלו דרך בית הספר היסודי שלו: "בחרו קבוצה קטנה שיסעו לעזור ילדים בעלי מוגבלויות. נסעתי מספר פעמים במסגרת ההתנדבות, והייתי חונך של אחד הילדים. מאוד התחברנו".

התנדבות נוספת של מימוני, הייתי מטעם לימודי החטיבה שלו ביום המעשים הטובים: "לקחו כיתת בנות ואותי להיות יום שלם עם ילדים בעלי מוגבלויות. שמחתי מאוד כשביקשו ממני ללוות אותם".

שליו מימוני | צילום: יהונתן אשד

בשנותיו בחטיבה ספג שליו חרם חברתי, אבל הוא הצליח להתגבר ולפרוץ את זה. "רוב הדור היום חושב על איך לקחת ולא לתת. עדיף חבר אחד שחשוב לו הנתינה מאשר קבוצת חברים שחשוב להם רק איך לקחת. גילתי על עצמי שיש דרכים אחרות לפתור דברים ע"י תקשורת והקשבה". היום חשוב לו לא לתת במה לבריונות או אלימות מילולית, ושאף ילד לא יחווה תחושת בידוד חברתית.

בתחילת חודש יולי, התנדב מימוני במשימות רחוב הקשורות בעיקר לעזרה לאנשים: עזר לקשישים לסחוב שקיות עד לבתיהם,  לאנשים מבוגרים לעלות על אוטובוסים, התנדבויות שקשורות למחזור, עזרה לילדים בשעורי בית וסיפורים לפני שינה.

בזכות ההתנדבות הזו צבר מימוני "נקודות התנדבות" בפרויקט החברתי Coca Cola Wow Tour 2018 ואף נבחר לטוס כחלק מנבחרת ה-Wow Tour 2018 לארצות הברית – מסע ייחודי יחד עם נערים ונערות מרחבי הארץ במהלכו ינועו בלימו-בוס, שהוא חצי אוטובוס וחצי לימוזינה, בין אתרים ואטרקציות בחוף המערבי.

על הנסיעה במהלך אוגוסט, אומר מימוני: "שנה שעברה גם ניסיתי להתמיין ולהתקבל אך לא הצלחתי. כשהתקשרו לספר לי שהתקבלתי הרגשתי שזה ממש חלום שמתגשם, אני כבר מחכה לזה בקוצר רוח". על קבוצת הנבחרת מימוני אומר: "ביום הצילומים הכרתי את שאר הנבחרת, ואני חושב שבחרו קבוצה מדהימה שעיקר החשיבות שלה זה אכפתיות ונתינה לאחר. זה בדיוק סוג האנשים שאני מאחל לעצמי תמיד להיות מוקף בהם".

המסר של שליו הוא לכבד כל אדם באשר הוא; " תמיד לתת בלי לחשוב על התמורה".