כיכר העצמאות המחודשת מתהדרת בשביל אופניים סגול שעובר במרכזה. לאחרונה ניצב בכניסה לטיילת תמרור חדש האוסר על הכניסה באופניים לכיכר, ממש ליד שביל האופניים.

לפני כשבועיים יצאה מנהלת מרכז העיר בהודעה לציבור שלא תותר כניסת אופניים חשמליים לכיכר העצמאות, אך נראה על פי השילוט שהאיסור הוא כבר מהכניסה לטיילת.

אין כניסה לאופניים. כיכר העצמאות | צילום: שירות מיינט

תומר, תושב העיר, פנה למיינט נתניה ואמר: "אני עובר עם האופניים שלי בכיכר הזו כל יום... התמרור החדש הצליח להפתיע אותי. האם מעכשיו אסור לי להיכנס לשביל האופנים בכיכר? אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק, להציב תמרור שאוסר על רכיבה על אופניים מול שביל אופניים..."

מעיריית נתניה נמסר בנושא זה: "שביל האופניים הינו סטטוטורי ומהווה ציר נסיעה חיוני המחבר את רחוב הרצל ומרכז העיר עם הטיילות ואין כוונה לבטלו. אולם, בחודשים יולי אוגוסט, בשל העומס הרב של מבקרים בכיכר ומתוך דאגה לשלום הציבור, הוחלט לסגור את כל הכיכר (כולל שביל האופניים) לכניסת אופניים רגילים וממונעים. 

"בחודש ספטמבר תהיה אפשרות של נסיעת אופניים על השביל המסומן בלבד. במקביל, תבוצע אכיפה מוגברת במרחב הכיכר למניעת כניסת רוכבי אופניים, למעט, כאמור, נסיעה בטוחה על השביל המסומן. בחוה"מ סוכות ייסגר שוב השביל בשל גודש הקהל הצפוי".