העבודות בהלל צור נתניה | צילום: חזי ויסוקי

עבודות שיפוץ הכוללות פועלים רבים ומנוף בשני בתי ספר בנתניה ביום שבת - עוררו את כעסם של תושבים בעיר. מדובר בבית ספר חיים גורי בעיר ימים, ובית ספר הלל צור בצפון העיר.

פתיחת שנה הלימודים צפויה בעוד פחות משבועיים ונראה שכעת נערכים במקום עבודות על מנת לאפשר את פתיחת שנת הלימודים במועדה כסדרה.

תושבים שתיעדו את התופעה היו המומים לגלות את אתרי הבנייה רוחשים ופועלים בשבת ב- 11:00 בבוקר.

תושבים העלו שאלות לגבי אופי הפיקוח של העירייה על הפרוייקט, טיב העבודה, ואיך יתכן שקבלן מבצע עבודות בשבת - יום מנוחה שלא אמורים להתקיים בו עבודות ציבוריות. "כנראה שהקבלן עשה את זה כדי לסיים את הבינוי בזמן לפתיחת שנת הלימודים, מה שאותי מדאיג יותר זה אילו קיצורי דרך בבטיחות המבנה, הקבלן עשה כדי לעמוד בזמן..." כתב ויקטור בר, תושב עיר ימים.

העבודות בהלל צור נתניה | צילום: חזי ויסוקי

אחרים טענו לטעם לפגם בכך שישנן עבודות בנייה בשבת אך מוסדות התרבות בעיר לא נפתחים. טלי מולנר, המתמודדת למועצת העיר, דווקא לא מתנגדת לעבודות - אך רוצה שיוויון. "אין לי בעיה עם זה אם הפעילות בשבת, רק היו פותחים לנו גם את המתנ"ס הצמוד לאיזה הצגת ילדים נחמדה. אבל להגיד לנו שאסור בשבת ומנגד לאשר שיפוצי בית ספר בשבת זאת צביעות". 

מעיריית נתניה נמסר: "החברה לפיתוח נתניה – ח.ל.ת., אינה מאשרת כל ביצוע של עבודות בשבת ואף מעגנת את הנושא בחוזים, הנחתמים עם הקבלנים המבצעים. הקבלנים שביצעו את העבודות, עבדו על דעת עצמם וללא כל אישור. מיד עם קבלת הפנייה הופסקה העבודה ובמקביל נרשמו דו"חות לקבלן".