בעלי עסקים ברחוב הרצל עומדים חסרי אונים מול דרי רחוב וקבצנים הנרדמים בפתחי החנויות, מציקים לעוברים ושבים, מקיאים, משתכרים ומפריעים להם בשגרת העבודה

עד לקיץ זה העדיפו דרי רחוב וקבצנים את רחוב סמילנסקי, במקטע המחבר בינו לבין רחוב רמז, שבו שוכנים קופות חולים ומשרד הפנים. תושבים הזמינו אמבולנס למי שנראה בעיניהם במצב גופני ירוד, הזמינו משטרה בזמן תגרות, ו"ועד מרכז העיר" פנה בלי הרף אל גורמי העירייה וביקש את התערבותה בנושא.

צילום: מתוך הרשת החברתית
.

העירייה השיבה כי היא אינה יכולה לכפות טיפול על איש. העירייה אף הציבה מחיצת אלומיניום, שמנעה מדרי הרחוב להתיישב ברחוב. בתגובה החלו לנוע לכיוון הרחובות האחרים, ביניהם רחוב הרצל

"האנשים מסכנים וצריך לעזור להם", אומר אחד הסוחרים. "הם צריכים פתרון לבעייתם, וכך גם אנחנו, שהעסק שלנו ממוקם במרכז העיר. זה נראה רע".

מהעירייה נמסר: "עיריית נתניה והפיקוח העירוני עוסקים כל העת בטיפול בנושא, ולאורך השנים ירד מספרם של דרי הרחוב בעיר. 'מרכז יעל' (שנסגר באופן זמני) קלט חסרי דיור והעניק להם קורת גג ותמיכה רגשית.

"לאחר סגירת המקום פעלו במינהל הרווחה לקליטת חסרי בית בקריית שלמה בבצרה. לצערנו, הסיוע לאלה המתנגדים לקבלת טיפול הוא מורכב. החוק בישראל אוסר לכפות על דר רחוב לפנותו מהרחוב, ומכבד את זכותו כאדם לבחור לגור ברחוב. אנו נמשיך לפעול, באמצעים העומדים לרשותנו במסגרת החוק, לשכנעם לקבל טיפול ולהשתלב בבתי המחסה".