חשיפה: שותפות קורל, המאגדת בתוכה חברות השותפות בהקמת פרויקט קורל בנתניה, שבו מתגוררת ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, מנהלת בימים אלה הליך בוררות מול פיירברג-איכר, בטענה לחובות כספיים מצדה.

הליך הבוררות בין הצדדים מתקיים על רקע ההמתנה להחלטת הפרקליטות בדבר הגשת כתבי אישום נגד החשודים בפרשת השחיתות בעיר ("פרשה 255"), ובהם פיירברג-איכר

מרים פיירברג איכר ופרויקט קורל צילומים: אסף פרידמן וצביקה טישלר

פרויקט קורל היוקרתי, שברחוב ברוך רם, בקרבת הטיילת, הוא אחד משבעה פרויקטים של נדל"ן שביחס אליהם חשודה ראש העירייה בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

אחד החברים בשותפות קורל הוא הקבלן והיזם אברהם תשובה, ממובילי הפרויקט ומי שמחזיק בעצמו בשתי דירות בקומה ה-16 בפרויקט. תשובה חשוד בפרשה במתן שוחד ביחס לפרויקט אחד.

את דירתה בקומה ה-11 בבניין רכשה פיירברג-איכר בנאמנות באמצעות מקורבה ועורך-דינה, הרב אברהם גוגיג, החשוד בפרשה בעבירות שוחד וניסיון מתן שוחד ביחס לשישה פרויקטים.  

ראש העירייה עצמה היתה זו שחתמה על היתר הבנייה למבנה, בהיותה יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, אף שמי שחתם על ההיתרים ברוב המוחלט של המקרים היה הרב שמעון שר, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ולבנייה באותה העת, וסגנה לשעבר של פיירברג-איכר.

הפרויקט, הנמצא בקו ראשון לים, כולל 19 קומות ו-52 דירות מרווחות, עם מרפסות רחבות הפונות לים, עמדת שומר, בריכת שחייה וחדרי כושר פרטיים, השמורים לדיירים.

מאז התפוצצות הפרשה, בספטמבר 2016, חל על דירתה של פיירברג-איכר צו הקפאת נכסים מטעם היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), כחלק ממגבלות אחרות שהוטלו עליה, אשר תוקפו פג בתחילת ינואר השנה.

ראש העירייה ויתר רוכשי הדירות בפרויקט הורשו להיכנס אליו רק בינואר, בעקבות חריגות בנייה של 1,760 מ"ר שהתגלו בו, ורק לאחר ששותפות קורל עמדה בתנאים שהציבה בפניה הוועדה המקומית, כתנאי לקבלת היתר וטופס 4.

בבדיקת פקח בנייה מטעם העירייה, שנערכה בספטמבר אשתקד, התברר בין היתר, כי קיימים חללים נסתרים ("פירים"), שלא הופיעו בתוכנית הבניין המקורית ונסגרו בקירות גבס, לכל אורך הצד הצפוני-מערבי של הבניין. גודל כל פיר נאמד בשישה מ"ר, ובסך הכל מדובר בתוספת של כ-100 מ"ר לכלל הדירות באגף.

בהקשר לדירתה של פיירברג-איכר, העיד הפקח, כי "בדירה זו לא מסומן בתוכנית מיקום הפיר. בפועל, יצוקה רצפה במיקום זה, ומעליה סגירה חלקית בקירות גבס".

עו"ד גיא נוף, המייצג את שותפות קורל, מסר בתגובה: "בין הצדדים מתנהל הליך בוררות מסודר על פי הדין. בהתאם לחוק, על כל הליך בוררות חל חיסיון. על כן, ולנוכח השלב שבו מצוי ההליך, לא נוכל להתייחס אליו".

פיירברג-איכר ביקשה שלא להוסיף על תגובת עו"ד נוף, "המדברת בעד עצמה".

מהפרקליטות נמסר: "התיק מצוי בבחינה וטרם התקבלה בו החלטה. משכך, לא נוכל להתייחס לגופו של עניין".