אלפים מתושבי נתניה ואורחיה צפויים לקחת חלק באירועי "פסטיווקאלי – נתניה מצדיעה לזמר העברי", המתקיימים זו השנה השנייה ברציפות, ואשר ייפתחו רשמית ביום שלישי (28.8).

השנה, בניצוחו של המנהל האמנותי אילן גלבוע, יתקיימו ארבע הפקות מקור, בהן ישתתפו עשרות זמרים, שחקנים ונגנים. גם מיקומו של הפסטיבל אינו שגרתי, והוא יתקיים בשכונת עיר ימים, שכל רחובותיה על-שמות מלחינים וזמרים ישראלים.

מהיכל התרבות, אשר מפיק את הפסטיבל עבור עיריית נתניה, נמסר כי בכל ימי הפסטיבל תתקיימנה בשעה 17:15 הרצאות על הזמר העברי עם מיטב עורכי המוסיקה של ישראל, בין השעות 17:30 ועד 21:00 יתקיימו מופעי מוסיקה לילדים ולמשפחה וכן פעילויות מותאמות, ובשעה 21:00 יתקיים מופע מרכזי ומקורי.

פסטיווקאלי בנתניה | צילום: דוברות העירייה

ביום שלישי (28.08) ייפתח הפסטיבל בשעה 17:15 בבמה המרכזית ברחוב אהוד מנור, בהרצאתו של עורך המוזיקה, יואב קוטנר, על ילדותו של אריק איינשטיין. בשעה 21:00 יתקיים מופע מחווה לזוכי פרס ישראל בזמר העברי, בהשתתפות הזמרת אילנית, דוד ד'אור, עדי כהן, יונית שקד-גולן, לירון לב וכן ההרכב הקולי הנתנייתי  "בריזה" בליווי תזמורת נתניה הקאמרית קיבוצית. את המופע ינחה ד"ר אבשלום קור.

ביום רביעי (29.08) תתקיים בשעה 17:15 הרצאתו של עורך המוסיקה, יורם רותם, על תרומתן של הלהקות הצבאיות לזמר העברי. בשעה 21:00 יתקיים ערב הוקרה לשירי יוסי בנאי והבנאים. בהפקת מקור זו יקחו חלק הזמרים עידן עמדי, בועז בנאי, קרן הדר, שי המבר וכן האנסמבל הבינלאומי "טרמולו – נתניה" בליווי תזמורת בת שישה נגנים. את הערב ינחה וגם ישיר נתן דטנר.

היום השלישי לפסטיבל, יום חמישי (30.09), ייפתח בשעה 17:15 בהרצאתו של הפזמונאי ושדר הרדיו יואב גינאי, על ישראל והאירוויזיון. המופע המרכזי יתקיים בשעה 21:00 ויוקדש לזמר הים תיכוני ולפסטיבלי "למנצח שיר מזמור". ברשימת המשתתפים: עידן יניב, יזהר כהן, אופירה גלוסקא, קלייר בן דוד ומשה הלל בליווי תזמורת בת שמונה נגנים. את הערב תנחה הזמרת גלית גיאת.

את הפסטיבל יחתום ביום חמישי, בשעה 22:00, משה להב עם "הטיש הגדול".