כבר שמענו על כמה דו"חות מוזרים שחולקו לאחרונה בעיר נתניה, אבל אין ספק שהדו"ח הזה גרם לנו להרים גבה.

ביום שבת ה- 25/8, נסע האוהד נמרוד למשחק כדורגל באצטדיון נתניה. הוא חיפש שירותים מסביב למגרש ומשלא מצא כאלה הטיל מימיו ברחבת עפר סמוכה. ניידת פיקוח של עיריית נתניה עצרה לידו, פקחי העירייה ניגשו אליו, ביקשו את פרטיו, ונתנו לו דו"ח בסך 730 שקלים.

איצטדיון נתניה | צילום: לירן טטרו

טוב לדעת שיש אכיפה על עשיית צרכים במקומות ציבוריים, כך צריך להיות בחברה מתוקנת לרווחת הבריאות של הכלל, אך נמרוד טוען שהסכום עצום וגם כי אין שירותים במתחם ולכן בעת ההמתנה הארוכה לא נותרה לו כל ברירה

"נסעתי למשחק כדורגל באצטדיון נתניה", הוא משחזר. "בעוד שאני ממתין לדוד שלי לקבלת כרטיס כניסה לאצטדיון הרגשתי צורך עז להטיל את מימי, עשיתי סיבוב שלם מסביב לאצטדיון. אין מחוץ לאצטדיון שירותים. עקב כך, ניגשתי לרחבת עפר, בסמוך לאצטדיון, לא מול כולם, לא על עץ, לא על כביש, לא על רכב, על רחבת עפר ופשוט עשיתי פיפי.

"יש לציין כי לא היה לי מושג שיש איסור על זה ואין אף שלט שמורה על איסור זה. לאחר חצי דקה ניידת פיקוח של עיריית נתניה ניגשה אליי. הפקחים ביקשו פרטים, נתתי להם, וקיבלתי 730 שח קנס. סכום עצום וללא פרופורציות בכלל". 

הדוח שקיבל נמרוד | צילום עצמי

האוהד מציין שיש לו תעודת נאמן ניקיון מטעם איכות הסביבה. " אפשר להתווכח אם פיפי מזהם אך זאת לא הנקודה. זה מסוג המקרים שתופסים את האדם הכי לא נכון. אני עובד קשה למחייתי... אני מפרנס יחיד לשני ילדים קטנים.. אני אדם שומר חוק".

נמרוד ניסה ליצור קשר עם עיריית נתניה במטרה לבטל את הדו"ח או להפחית את הסכום, הוא מצהיר כי הוא מוכן לתת עבודת שרות למען הסביבה בעיריית נתניה ולנקות את האצטדיון במשחק הבא שמתקיים בנתניה.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "למתלונן ניתן דו"ח בגין איסור זיהום מקום ציבורי לרבות איסור עשיית צרכים ברחוב. המתלונן הגיש ערעור, טרם נתקבלה החלטת התובע. באצטדיון חדרי נוחיות מסודרים לרווחת הבאים בשעריו".