רואה חשבון ומנהל חשבונות נעצרו בחשד לסיוע ללקוחותיהם להתחמק מתשלום מס, לעיתים ללא ידיעתם, באמצעות שימוש בחשבוניות פיקטיביות
באופן זה נדרשו לקוחותיהם לשלם תשלומי מס כשבפועל חלקם הועבר לגורמים אחרים.
 
בית משפט השלום בפתח תקווה, נעתר לבקשת מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב והמרכז בשיתוף מע"מ נתניה ומשטרת ישראל-הונאה שרון, והורה על מעצרם שלמנסור איהב ומנסור נאיל, שניהם מטירה, בחשד שסייעו ללקוחותיהם להתחמק מתשלום מס באמצעות שימוש בעשרות חשבוניות פיקטיביות במיליוני שקלים.

צילום: sutterstock
 
כמצוין בבקשת המעצר, מנסור נאיל, הינו רואה חשבון, בעל משרד הפועל בטירה ומנסור איהב הינו מנהל חשבונות המועסק במשרדו של נאיל. במהלך מספר חקירות שבוצעו לאחרונה עלה חשד כי השניים מסייעים ללקוחותיהם להתחמק מתשלום מס באמצעות רישום חשבוניות פיקטיביות במיליוני שקלים כהוצאה בספריהם, ובדרך זו "מנפחים" את ההוצאות ומקטינים את התשלומים לרשות המסים.
 
עוד נכתב בבקשת המעצר, כי על פי החשד, בחלק מהמקרים, הדבר מתבצע ללא ידיעתו של הלקוח, שנדרש לשלם תשלומים גבוהים לרשויות המס, כשבפועל התשלום הועבר לגורם אחר. על פי החשד מדובר ב"שיטת עבודה" המופעלת על ידי החשודים משנת 2014 במספר תיקים.
 
כבוד השופט, ארז מלמד, אשר דן בבקשת המעצר, הורה על המשך מעצרו של מנסור איהב עד ליום 11/12/18 בשעה 14:00 ועל מעצר בית מלא ומוחלט לנאיל מנסור עד ליום 12/12/18 בשעה 18:00,  וכן הרחקה ממקום עבודתו עד ליום 16/12/18, התחייבות עצמית בסך 20,000 ₪, ערבות צד ג' על סך 20,000 ₪ ועוד.