הכנס בקריית השרון. המארגנים מבטיחים "הפתעות כבר בימים הקרובים" | צילום: אלבום פרטי

בשבוע החולף קיימו חברי ופל"ה — ועד פעולה לשיפור החיים בקריית השרון, עם ועד תושבי שכונת קריית רבין (עמליה), כנס הסברה בנושא תוכנית הבנייה ברחוב טום לנטוס שבקריית השרון, שנכנסה לתוכנית בינוי נ"ת 1,000 של עיריית נתניה, וממתינה לאישור הוועדה המחוזית. התוכנית משנה את ייעודו של הרחוב, מתעסוקה למגורים, ומתכננת הוספה של 1,200 יחידות דיור ברחוב.

המפגש חולק לשניים: בתחילה, הקרינו הפעילים לתושבי השכונה מצגת בת חצי שעה המפרטת את התוכנית, ולאחר מכן התקיים דיון משותף בנושא. "הגיעו כ-60 תושבים, ישבו בצורה מופתית במשך שעה ורבע, והתגייסו לגמרי לנושא. בתום הדיון היה קונצנזוס של כל מי שהיה בחדר, שלא צריכה להיות ברחוב בנייה למגורים, כך שטענת העירייה, שאולי יש תושבים שתומכים במהלך הזה, היא שגויה. יש כאן כעס מאוד גדול על העירייה ועל הגורמים בתוכה שאחראים לסיפור הזה, ובעצם במשך שנתיים קידמו את התוכנית הזאת מאחורי גבנו. חבל מאוד שאנחנו חודש לפני הפקדה של התוכנית, ומגלים את המחדל רק עכשיו", אומר גיא שחר, מיוזמי כנס ההסברה.

לדברי שחר, בתום הכנס הצטרפו עשרות פעילים נוספים, שהביעו נכונות לסייע בתמיכת כספית ובהשתתפות בפעילויות בהמשך. "הכנס חיזק מאוד את הקבוצה שלנו, ונתן לנו רוח גבית חזקה מאוד להמשיך", אומר שחר.

באשר לתוכניות הפעילים להמשך, שחר עדיין אינו מעוניין לפרט, אך מבטיח "הפתעות כבר בימים הקרובים", לדבריו. "המאני טיים שלנו זה עכשיו, החודש הקרוב, הזמן לפני הגשת התוכנית. ברגע שהתוכנית תופקד, זה הליך פרוצדורלי, ולא תהיה לנו יותר מדי אפשרות להשפיע", הוא אומר. "על כל מספר שמעל 0 יחידות דיור בלנטוס נגיש התנגדות, גם אם זה 500 או 300 דירות. אם ההתנגדות שלנו לא תתקבל נפנה לאפיקים משפטיים וציבוריים. זה הזמן שלנו להשפיע על נבחרי הציבור ועל פקידי העירייה לשנות את התוכנית הזאת, ואנחנו מתכננים כל מיני מהלכים כבר בימים הקרובים, שיתגלו ברגע שיקרו".