בתוך שבוע התרחשו שתי תאונות בצומת הרחובות איתמר בן אבי ושדרות בנימין. בתאונות נפצעו שבעה אנשים. בעקבות האירועים דורשים דיירי האזור: הקימו במקום כיכר, לפני שיהיה מאוחר.

לדברי תושב המתגורר ברחוב שדרות בנימין, בכל שבוע קורות תאונות בצומת המדובר. "החלון שלנו משקיף על הצומת הזה. אני מסתכל מהמרפסת, ורואה דברים ממש מפחידים. בחורף, כשיש תקלות עם הרמזורים מדובר בסכנת חיים מובהקת. זה נס שאף אחד עדיין לא נהרג כאן", הוא אומר, "מדובר בצומת ענק, בין הגדולים ביותר בנתניה ואחד העמוסים בעיר. כולם צופרים לכולם, לכל אורך היום ובמיוחד בבוקר. הצפירות נהיו חלק בלתי נפרד מפסקול חיינו. אני חושש שזה עלול אפילו להוריד מערך הדירות שלנו, מי ירצה לקנות או לשכור דירה במקום ששומעים בו צפירות כל היום?" .

הצומת בנתניה. "מהמרפסת רואים דברים מפחידים" | צילום: אלבום פרטי

התושב מוסיף, שמעבר לערך הבטיחותי של הקמת כיכר בצומת המדובר, מהלך כזה יהיה גם בעל ערך אסתטי רב, שכן מדובר בצומת מרכזי, המשמש למעבר אל לב העיר ואל מערב העיר והים, ובניגוד לצמתים רבים אחרים, שהם הדורים ומקושטים, צומת זה אינו מטופח כלל.

התושב מספר, כי חשב בעבר לאסוף חתימות של דיירים באזור ולפנות יחד כקבוצה אל העירייה, שכן העניין מפריע לכולם, אך לבסוף הדבר לא יצא לפועל. "כולם סובלים מזה, אבל כל אחד עסוק בענייניו. לתושבים אין זמן להתעסק בזה, ועצוב מכול שזה כבר הפך לשגרה. אני מתחיל לחשוב שרק כשמישהו חלילה ייהרג, דברים יתחילו לזוז".

סגן ומ"מ ראש העירייה ויו"ר ועדת התנועה העירונית, אלי דלל: "מדובר בצומת שבו עוברים עשרות אלפי כלי רכב מדי יום. על פי הנחיות משרד התחבורה, הקמת מעגל תנועה לא יכולה להיות פתרון בצומת זה. באשר לשתי התאונות, נקבל את דוחות המשטרה ונבדוק האם הן נבעו מבעיה תשתיתית או מגורם אנושי".