דיירים ברחוב רבי עקיבא בצפון נתניה מתלוננים על זוהמה המקיפה את גני הילדים ברחוב. לדברי הדיירים, הצמחייה שסביב הגנים "קורל" ו"ברק" ברחוב, התמלאה באשפה, ושורצים בה עכברים. כמו כן, הפח הצמוד לגנים עולה על גדותיו, ומתוכו מבצבצים בקבוקי אלכוהול מזכוכית, ובנוסף, ערימות של פסולת בניין מושלכות מחוץ לגדר המקיפה את הגן.

הלכלוך סמוך לגני הילדים. "לטפל בבעיה" | צילום: צוות נאמני צפון העיר

צמוד לגנים הללו ניצבים שני פחי זבל המלאים אף הם עד אפס מקום, ובהם נכנסים ויוצאים חתולי רחוב, המתפלשים באשפה ומעבירים אותה גם אל מחוץ לפחים.

"מדובר ביותר מ-50 ילדים שחיים בזוהמה מוחלטת, והמצב הזה נמשך זמן רב", אומר תושב האזור. "איך ילדים יכולים לשחק בלכלוך כזה? לא ייתכן שאף אחד לא מרים את הכפפה ועושה מעשה. מדובר כאן בבריאות של דור העתיד של נתניה".

לדברי התושב, המצב המדובר נמשך באזור זה שנים, חרף פניות חוזרות ונשנות לעירייה. "כשפונים לעירייה, במקרה הטוב הם מנקים את המפגע המדווח באופן נקודתי, אך המצב חוזר על עצמו שוב ושוב. צריך לטפל בבעיה הזאת מהשורש".

מהעירייה נמסר: "השטח הציבורי נקי ואולם השטח המדובר הינו פרטי ונמצא באחריות הדיירים בלבד. באם יש בעיה נקודתית ניתן לפנות לפיקוח. הפחים מתפנים בדרך קבע שלוש פעמים בשבוע והם נמצאים בנישה פתוחה וכל העוברים והשבים משליכים במקום אשפה. מומלץ להתקין שער שיימנע השלכה".