מספר דייגים בים התיכון סמוך לנתניה ודרומה, נתפסו בימים האחרונים על ידי פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים, האמונה מטעם משרד החקלאות על הפיקוח על הדייג בישראל.

הדייגים נתפסו בשעת מעשה במסגרת מבצע אכיפה משולב של פקחי רשות הטבע והגנים באוויר עם מסוק, בים עם סירות  וביבשה עם תצפיתנים.

תפיסת הדייגים בדיג הלא חוקי השבוע | צילום: רשות הטבע והגנים

מבצע אכיפה זה נערך כחלק מפעולות האכיפה לאיסור הדייג בים התיכון בעונת הרבייה של הדגים, שנמצאת בעיצומה וצפויה להסתיים באופן מדורג בסוף מאי לכל סוגי הדייג ועד סוף חודש יוני לדייג דגים ממין דקר.

הדייגים שנתפסו נחקרו וציוד הדיג שלהם הוחרם. בתוך כך במהלך סוף השבוע ניתנו על ידי פקחי רשות הטבע 15 דוחות לנהגים שנסעו עם רכבם על החוף בניגוד לחוק תוך סיכון של משתמשי החוף ופגיעה  בטבע בסביבה החופית.

כמו כן פונו מהסביבה החופית בשמורות טבע מספר אוהלים וזולות שהוקמו בניגוד לחוק תוך פגיעה בטבע. ברשות הטבע והגנים מציינים כי בתקופה זו של השנה מתחילה עונת ההטלה של צבות הים בחופי הים של ישראל ונסיעה על החוף והקמת אוהלים וזולות בנגוד לחוק הינן חמורות פי כמה וכמה בשל הסיכון לפגיעה בהליך ההטלה התקין של צבות הים ובקיני הביצים שמוטלות בחופים.