תושבים המתגוררים ברחוב משה הס שבמרכז נתניה מתמודדים עם מטרדי חולדות. לטענתם, למרות פניותיהם, הבעיה אינה מטופלת. התושבים מדווחים על חולדות בגן הילדים, בפחים, בכבישים.

אפרת פארי ואתורי, מספרת: "כאשר באתי לקחת את בני מהגן בסביבות השעה 16:00 הבחנתי בחולדה אוכלת סמוך לפחי האשפה הצמודים לחצר הגן. נבהלתי מאוד ונחרדתי לנוכח האפשרות שלהן להיכנס לגן בקלות". גם ליטל כהן הבחינה בהן סמוך לגן. "בוקר אחד כאשר לקחתי את בני לגן, הצוות סיפר לי שהם הצליחו לתפוס באמצעות מלכודת חולדה אחת", היא אומרת.

חולדה. "נבהלתי", אומרת אחת האימהות | המחשה: שאטרסטוק

יסכה טביביאן טטרו מוסיפה: "אימא שלי גרה סמוך לגן, ולצערי יצא לנו לראות כמה פעמים חולדות בבניין שלה, זה פשוט מזעזע. פנינו גם לעסקים באזור והם מתוסכלים שהפניות שלהם לעירייה לא עוזרות". גם לאה סקוביץ מתארת מפגש עם המזיקים: "אני ראיתי כמה פעמים חולדות באזור, בוקר אחד בגן עצמו, וברחוב. פעם אחת חולדה חצתה לידי את הכביש. חשבתי שאני הולכת להתעלף".

לטענת התושבים, הפניות הרבות לעירייה לא עזרו. "שוחחתי עם עובדים בהדברה", סיפרה אחת האימהות, "הסבירו לי שאת ההדברה מבחוץ הם עושים, אבל הבעיה היא בביובים של הבניינים ברחוב, עד רחוב הרצל. הדיירים וועדי הבתים לא מדבירים את הביובים, והעכברים והחולדות חופרים מחילות. בכל הבניינים יש חולדות ועכברים. לעירייה אין רשות להיכנס לחצרות הפרטיות".

"בשיחה עם העירייה התברר שזאת בעיה 'אזורית' ושהיו הרבה תלונות בנושא", אומרת פארי ואתורי. "לטענתם, החולדות הגיעו בגלל הבנייה באזור. מבחינתם, הבניינים צריכים להדביר בעצמם את החצרות ואין דרך להכריח אותם. בינתיים אנחנו סובלים ממכת חולדות, ומסכנים את ילדינו במחלות, יום-יום כשהם הולכים לגן".

מהעירייה נמסר: "כל פנייה שמגיעה למוקד העירוני מטופלת. בשבועות האחרונים רוסס האזור שמונה פעמים, והנושא נמצא במעקב. לצערנו, קיימת הזנחה בחצרות הבניינים בשטחים הפרטיים".