צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים

מומחי מרכז שניידר בפתח תקוה איבחנו לאחרונה גידול נדיר מסוגו על ליבו של ילד בן ארבע וחצי, ניתחו אותו בניתוח מיוחד והצילו את חייו.

לפני מספר שבועות, התמוטט הילד בביתו והפסיק לנשום. אביו הוזעק לבית ובתושיה רבה, ביצע בו החייאה ממושכת ומוצלחת. האב, אשר למד החייאה בסיסית במסגרת מקום עבודתו, לא הפסיק בפעולות ההחייאה עד להגעת האמבולנס. לאחר מכן, הובהל הילד לבית החולים "מאיר" בכפר סבא.

רופאי בית החולים ייצבו את הילד, ביצעו הדמיה לליבו והתייעצו עם ד"ר עינת בירק, מנהלת מכון הלב במרכז שניידר, אשר חשדה מיד כי מדובר בגידול נדיר במיוחד מסוג פיברומה, שנמצאה בשריר ליבו של הילד.

הילד הועבר ליחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים, בראשות ד"ר אלחנן נחום, ולאחר שעבר סדרת בדיקות הדמיה, אושש החשד כי אכן מדובר בגידול מסוג פיברומה.  

ד"ר ג'ורג' פרנקל, מנהל יחידת ניתוחי לב במרכז שניידר וד"ר גבריאל אמיר, כירורג לב בכיר ומנהל שירות ניתוחי לב בילודים, נערכו לביצוע הניתוח המורכב, וכעבור ימים ספורים, נותח הילד הקטן בהצלחה, התאושש מהניתוח ושוחרר לביתו.

לדברי ד"ר עינת בירק, מנהלת מכון הלב במרכז שניידר: "חייו של הילד המקסים ניצלו קודם כל בזכות ההחייאה המוצלחת שעבר על ידי אביו. אני שמחה שעלה בידינו לאבחן את הגידול ממנו הוא סבל ובאמצעות ניתוח נדיר להסירו ולאפשר לילד חיים רגילים. זהו ללא ספק, אחד הסיפורים המרגשים שנתקלתי בהם".