שבתרבות בפלנתניה | צילום: דוברות עיריית נתניה

במסגרת הפעילות העירונית באמצעות עמותת היכל התרבות מתקיימים מפגשי שבתרבות במוקדי התרבות בעיר.

בשבת האחרונה אירח הפלנתניה - מרכז המדע, התרבות והחלל בנתניה, את הקהל שנהנה מראיונות מרתקים עם ערן שמידט, סגן מנהל פרויקט וראש תחום המערך הקרקעי של SPACE IL אשר שיתף את הקהל בלבטים ובאירועים שהיו טרם יציאתה של החללית "בראשית" לחלל וגם אודות ה"כמעט" נחיתה שלה.

"אנו נערכים לקראת פעילות בראשית 2", הצהיר וזכה למחיאות כפיים מהקהל.  ד"ר שי פררו,  היסטוריון וחוקר דתות בחקר המאגיה, סיפר על המחקר שלו בחו״ל ובארץ, על השתתפותו באירועים מאגים ועל קהילות העוסקות בטקסים משונים.

את הפרק המשעשע בשבתרבות סיפקה המלהקת הבכירה נילי בייטל  אשר סיפרה על תהליך הליהוק לתוכניות הריאלטי. אחרון הופיע יוני כהן –אידוב, אלוף העולם בדיבייט ומייסד מרכז כהן-אידוב לדיבייט ורטוריקה אשר הפעיל את הקהל ואף העלה מתחרה לתחרות אישית בנושא שנבחר.

שלי גרינברג, מנהלת הפלנתניה: ״אנו נערכים בימים אלה לפעילות של החופש הגדול, פעילות מלמדת וחווייתית על עולמות שונים ודומים לכדור הארץ שלנו. פעילות על הנסיך הקטן שהגיע לעולמות אחרים, ועוד שפע אירועים והפתעות במרכז הקסום שלנו כאן בנתניה. אני מזמינה את הציבור להגיע וליהנות מפעילויות חווייתיות ומעשירות בפלנתניה".