"האופנה של הבגדים הקצרים זו פריצות נוראה", כך נכתב השבוע על שלטים שנתלו ברחוב יוחנן הסנדלר, ובאזור צפון נתניה. תושבים מוטרדים שראו את השלטים הזעיקו את מחלקת הפיקוח העירוני, וזו דאגה להסירם.

"אישה או פנויה, שאינה הולכת בצניעות, עוברת על הדת היהודית ומאבדת את התואר הקדוש של 'בת ישראל'", נכתב באחד השלטים. "האופנה הנוראה של הבגדים הקצרים, שאינם מכסים את הטעון כיסוי, זו פריצות נוראה, ומי שמכניס אותה לביתו פוגם בנשמתו ובנשמת צאצאיו", נכתב באחר.

אחד השלטים. תושבת הרחוב: "למה לנסות להתסיס?" | צילום: אלבום פרטי

תושבת צפון נתניה הופתעה לגלות את השילוט בשכונתה, ולאחר שהבחינה במסרים האלה ליד ביתה, החליטה לא לשתוק.

"הלכתי ברחוב וזה מה שראיתי תלוי על העמוד. למה כפייה? למה לגרום למהומה? פעם חיינו חילוניים לצד דתיים, כולם גרו יחד בכיף וכיבדו את כולם. כל אדם גר בביתו ועושה כאוות נפשו. למה לנסות להתסיס ולגרום לשנאה בינינו? למה לקחת דת יפה, מכילה, סבלנית, מקבלת כל אדם, ולהפוך אותה לנשק נגד חילוניים? זהו מעשה חשוך", אומרת התושבת.

"זה התחיל בהשתלטות על המרחבים הציבוריים, וכעת על הביגוד? זה לא עניינו של אף אחד מה לובש אדם זה או אחר"

התושבת הוסיפה: "לימדו לכבד אחד את השני ולא לגרום לקרע. אני אומנם לא דתייה, אבל אני אדם מאמין, ואף אחד לא יכתוב שאם אני לא אתלבש צנוע, אני לא בת מלך או פוגמת בצאצאיי. אני מגיעה ממשפחה מסורתית, יש לי אח חרדי וחלק מהמשפחה המורחבת שלי דתית. ועדיין, כולנו יושבים יחד, אוהבים ומכבדים זה את זה".

תושבת אחרת אמרה: "זה התחיל בהשתלטות על המרחבים הציבוריים, וכעת על הביגוד? זה לא עניינו של אף אחד מה לובש אדם זה או אחר. אני לא מבינה מדוע החילוניים מעסיקים אותם כל כך, שיחיו את חייהם על פי אמונתם בבתיהם ובמרחבים שלהם. מעולם לא ניסו לומר להם כיצד לחיות או איך להתלבש, באיזו זכות הם עושים זאת? מה, איראן זה כאן?". 
מהעירייה נמסר: "עם קבלת הפנייה נשלח למקום פקח ולא נמצאו הפוסטרים".