כיתת התינוקות במעון "נשי חרות" בשכונת קריית השרון בנתניה לא פעלה כמה ימים בגלל חופשת מחלה של כל נשות הצוות, תשע במספרן. עקב כך נאלצים הורי התינוקות להפסיד ימי עבודה, ולהישאר בבית עם ילדיהם.

מעון נשי חרות הוא חלק מרשת מעונות יום, המפוקחים על ידי משרד העבודה והרווחה. המעון מחולק לשלוש כיתות: גילאי שנתיים עד שלוש, גילאי שנה עד שנתיים, וגילאי אפס עד שנה - כיתת התינוקות.

התינוקת במצב בינוני | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

לפני מספר ימים כמה מעובדות בכיתת התינוקות לא הגיעו עקב מחלה, והגן פעל בהרכב חסר. ביום שישי הצוות הלך והצטמצם, ואילו במוצאי שבת השבוע, הודיעה הנהלת המעון להורים לא לשלוח את ילדיהם לגן עד הודעה חדשה, שכן אין אנשי צוות שישהו עמם.

"ההודעה על סגירת הגן מהיום למחר מגוחכת, בייחוד כשהיו סימנים מוקדמים של נשות צוות שנעדרו, כך שהיה די זמן לחפש להן מחליפות", אומרת נופר צוקרל, אם לתינוקת במעון. "גנים פרטיים אינם מגיעים למצב כזה, אז על אחת כמה וכמה גן שפועל בחסות ארגון. ההורים נאלצים להישאר עם התינוקות בבית, ומההנהלה לא יודעים להגיד לנו מה יהיה מחר, כך שאין לנו דרך להיערך או להודיע מראש שנפסיד עבודה".

צוקרל מספרת, שהפתרון היחיד שהוצע להם מרשת המעונות הוא להעביר זמנית שלושה ילדים מכיתת התינוקות לגן אחר בנתניה, המפוקח גם הוא על ידי משרד הכלכלה והתעשייה, פתרון שאינו מקובל עליהם. "לא הוגן להציע זאת רק לשלושה ילדים, ושנית, לזרוק את הילדים לגן שהם לא מכירים, עם צוות וילדים שהם לא מכירים, יטלטל אותם לגמרי, ואני לא מוכנה לעשות את זה לבת שלי, גם במחיר של להפסיד ימי עבודה".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "האגף למעונות יום קובע סטנדרט של יחס מטפלות-ילדים ובאחריות הארגון המפעיל לפעול בהתאם לסטנדרט זה. באשר לימים שבהם לא ניתן שירות במעון, על הארגון להחזיר להורים תמורה בגין זה".