דוח חדש שחושף את מדד הצפיפות של בתי החולים בישראל, פורסם בסוף השבוע האחרון על ידי משרד הבריאות. מספר מיטות האישפוז בישראל נמוך מאד יחסית לממוצע במדינות המפותחות ובבתי החולים יש רק 1.8 מיטות אשפוז לאלף איש. לשם השוואה במדינות המפותחות יש ממוצע של 3.7 מיטות אשפוז לאלף איש.

בית חולים לניאדו (צילום: דוברות לניאדו)

לפי הנתונים שרוכזו בדוח של משרד הבריאות שהתפרסם ב-ynet, שיעור התפוסה הגבוה ביותר של המיטות קיים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים (120.74 אחוז). נתונים לא מעודדים נרשמו גם בבית החולים הנתנייתי "לניאדו".

על פי הדו"ח, “לניאדו" נמצא במקום ה-6 בארץ בתפוסה כללית של מטופלים. הנתונים מתייחסים לחודשים ינואר עד ספטמבר של 2018 – כלומר, עוד לפני חודשי החורף הקשים ועל פי ההערכות, שיעורי התפוסה בחודשיים וחצי האחרונים גבוהים אף יותר.

במחלקות הפנימיות, המרכז הרפואי בחדרה ממוקם במקום ה-9 עם 100.5% תפוסה. במחלקתטיפול נמרץ כללי ממוקם לניאדו במקום ה-8 (79.5%). 

מחלקת ההפריה בלניאדו (צילום: יח"צ)

במחלקת היולדות, אפשר לומר ש"ממש לא שווה" ללדת בנתניה. מדובר במחלקה הכי עמוסה בישראל – מקום 1 – עם 211.04% תפוסה. במקום השני מצוי מעייני הישועה בבני ברק (163.45%) ואחריהם הדסה עין כרם בירושלים עם 154.05%.  

אבל יש גם דברים מעודדים ביחס לצפיפות כשבמחלקות ילדים, נשים ונוירולוגיה - לניאדו לא ממוקם בצמרת בתי החולים בארץ בצפיפות.

רק לאחרונה העלה חבר המועצה אהרון אורגד את הצורך בבית חולים ציבורי חדש בנתניה ואף הביא את הצעתו לסדר בישיבת המועצה לאחר שהבטיח כי ייקדם את הנושא לרווחת תושבי נתניה במהלך קמפיין הבחירות האחרון שלו.