הרמפה המזרחית של נתניה נחנכה: הכביש המיוחד מתחבר לגשר האחדות (האר"י), וישמש כניסה נוספת לעיר לבאים מכביש החוף מכיוון תל אביב, נפתח היום (שלישי) לתנועה.

את העבודות ביצעה עיריית נתניה, באמצעות החברה לפיתוח נתניה (ח.ל.ת), והן ארכו כשנתיים וחצי.

דלל, חגואל סיידון ופיירברג בפתיחת הרמפה. צילום: רן אליהו

הרמפה מאפשרת פנייה ימינה לכיוון מזרח העיר: שכונות קריית השרון, נאות גנים ועמליה, אזור התעשייה והרכבת, וכן פנייה שמאלה, לכיוון מערב העיר: שכונות רמת חן-בן ציון.

בנוסף, מקדמת העירייה הסדרי תנועה בצומת הקליר-האר"י, כך שהכביש ברחוב האר"י בקטע שבין רחובות דון יוסף והקליר, יהיה חד סטרי.  

העבודות להקמת הרמפה כללו סלילת כביש דו מסלולי, פיתוח נופי וגינון, שיושלם לאחר פתיחת הרמפה, בניית קירות תמך, עבודות גישור והקמת מערכות מים וכן תאורה.

בעירייה מקווים שהרמפה תקל משמעותית על עומסי התנועה הנוצרים ביתר הכניסות לעיר: גשר פולג, גשר השלום וגשר נתניה.

עוד מתוכננת הקמת רמפה מערבית, שתאפשר ירידה מגשר האחדות לכביש החוף לכיוון תל אביב. בעירייה מעריכים כי העבודות תתחלנה במהלך שנת 2019 ותסתיימנה עד סוף שנת 2020.

עלות הקמת שתי הרמפות נאמדת ב-80 מיליון שקלים, כאשר משרד התחבורה נושא ב-70 אחוז מהמימון ואת היתר משלימה עיריית נתניה.

דלל, חגואל סיידון ופיירברג בפתיחת הרמפה. צילום: רן אליהו

בשנים האחרונות ניהלה העירייה מאבקים להקמת תשתיות תחבורתיות אשר יאפשרו כניסות ויציאות נוספות לעיר, לאחר שבתקופת הפיגועים הקשה הסתבר כי העיר נשענת על יציאה אחת בלבד, מרחוב הרצל אל כביש החוף.

ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר: "אנו חונכים היום את הרמפה המזרחית שלא היה קל לקבל את האישור ואת המימון להקמתה, אבל אין ספק שהיא תקל בצורה משמעותית על תושבי קריית השרון, על תושבי נאות גנים, אזור התעשייה הצפוני, על תושבי עמליה, בקיצור על כל תושבי המזרח, ובוודאי על כל המתחם המערבי וכל תושבי נתניה הרוצים להשתמש בדרך. זו בשורה ענקית שתושלם עם הקמתה של הרמפה המערבית. במקביל, נמשיך לייצר מקומות עבודה נוספים כדי ליצור איזשהו תמריץ לכל התושבים לא לצאת מנתניה, אלא לעבוד בה ולהביא תושבים מבחוץ לעבוד בה אף הם".

אלי דלל, סגן ומ"מ ראש העירייה, הממונה על התחבורה: "בשעה טובה אנחנו מגשימים חלומות כנגזרת מתוכנית האב לתחבורה של נתניה. אנו חונכים היום את הרמפה המזרחית ובקרוב נחל בעבודות להקמתה של הרמפה המערבית".

עו"ד שירי חגואל-סיידון, סגנית ראש העירייה: "הייתה לי הזכות לקחת חלק בביצוע וההקמה של הרמפה שנעשתה באמצעות החברה לפיתוח נתניה ואני יכולה לומר שהיום הזה מרגש מאוד עבורי ועבור העיר נתניה כולה".