שנת 2019 נפתחת עם תערוכה חדשה "לפני התהום" בגלריית קנופי במסגרת פרויקט "חממת האמנים הצעירים" בו מעניקה עיריית נתניה תמיכה וסיוע לאמנים בראשית דרכם.

"חממת האמנים הצעירים" הוא פרויקט עירוני בנתניה, יוזמת מינהלת התחדשות מרכז העיר, המעניק תמיכה ובמה לאמנים בגלריה שברחוב תל חי במרכז העיר. במסגרת הפרויקט הפועל כשלוש שנים, זכו מספר אמנים ומעצבים צעירים להפעיל גלריה במתחם ב"פריים לוקשיין" של מרכז העיר למשך שנתיים וזאת במחיר סמלי.

מתוך התערוכה | באדיבות עיריית נתניה

בתום תקופת החממה, לאחר שהתבססו כלכלית,  מוזמנים האמנים להשתתף במכרז ולשכור את החנות לתקופה נוספת במחירי השוק הרגילים. הפרויקט זכה להצלחה רבה וסייע לאמנים להתנסות בכל ההיבטים המעשיים של ניהול עסק המבוסס על יצירתם האישית.

כאמור, בגלריה תוצג החל מהשבוע התערוכה "לפני התהום" שם יוצגו יצירותיהם של האמנים המוכשרים:

אסאלה חסן - "בעבודותיה אפשר לחוש את הנעלם. את מה שנימצא ועלול לחדול להיות. בין המחיקות אפשר לראות גוף במרחב כמו שאפשר לראות מהנישאר מהרגע כשהוא כבר חולף, כמו אותו הכיסא שהופך מחפץ לאובייקט שמדגיש את החסר.

"האדם בר חלוף משאיר סימנים שחרוטים אל מעבר לגוף, בתוך רגעים של זיכרון, ואובייקטים נצחיים. "את המצב התמידי שבין החיים למוות, היא מתארת כמצב ביניים: 'כחוט מוכסף המחבר בין הגוף לבין הנשמה', שבתזזיות החיים עלול להיפרם אך כל עודמשחק הקצוות הזה לא מנתק את המגע , החיים מתאפשרים".

מתוך התערוכה | באדיבות עיריית נתניה

אפרת בואנה - "בעבודותיה אפשר לראות את חשיבות התנועה והקצב ביצירה. ישנם אנרגיות שמתפרצות באופן של קומפוזיציה מוזיקלית וצבעונית. נראהשלאפרת אין כזה דבר צבעים שלא עובדים ביחד דווקא שפת הקונפליקט מייצרת את העניין והמתח בין ההתרחשויות.

"למרות "הכאוס" שכביכול אמור להתרחש, עדיין יש תחושת הרמוניה שמחברת את כלל היצירה ומאזנת אותה דרך הנחת הצבע ושילובו בתוך התנועה,ביצירה.

"אפרת אוהבת להפגיש בין ניגודים של עולמות שונים ושם לחפש את שיווי המשקל המאפשר להם להתקיים יחד. כמו חיפוש סיזיפי אחרי עולם אידילישלעולם לא מתקיים. אין ספק ששאלות קיומיות ופילוסופיות על החיים ועל החברה הן אלו שמייצרות אצלה את הטריגר למספר רב של יצירות. מבט הציורכדרך אקזיסטנציאליסטית".

גלי לוצקי - "בציוריה מזמינה לבקר בעולמות מדומיינים ומנטליים, ציוריה הם מספרי הסיפורים, כאשר הדמויות הראשיות בהם הן לרוב בעלי חיים מסוגיםשונים ואף עצים, שלוקחים חלק פעיל בהתרחשויות דרמטיות מגוונות בנוף טבע פנטסטי. כמעט ולא תמצאו דמויות אנוש בעולמותיה הציוריים של לוצקי. הדמויות, במידה והן אכן מופיעות, אינן אנושיות או חייתיות במלוא מובן המילה. ציורי השמן של לוצקי מאופיינים בצבעוניות עזה ולא ריאליסטיות, המאפשרת לפתוח צוהר לעולמות פנטסטיים, מדומיינים ומנטליים, בהם הציירת מעוניינתשהצופים יבקרו".

אנורדה דלקור - אמנית רב תחומית, צרפתייה ממוצא הודי שעבודותיה מושעים משתי התרבויות . בתוך הפאן הרוחני היא יוצרת את עולמה הפנטסטי, בוא היא מערבת את הדמויות המדומיינות שלה החצי אנושיות חצי חייתיות.