(צילום: shutterstock)

-
ד"ר מיכל עמיר, שהחלה את עבודתה במרכז הרפואי הלל יפה  החודש, הצטרפה לצוות המוביל של מחלקת נשים ויולדות, במסגרת הרחבת השירותים לציבור הנשים ולקהל הרחב.

 ד"ר עמיר תנהל את השירות לאנדוסקופיה גינקולוגית במחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה, וכן תרכז את תחום האנדומטריוזיס וכאב אגן כרוני.

אנדומטריוזיס הינו הגורם מספר אחד, לכאבי אגן כרוניים ואי פריון.  מוערך כי  כ- 15% מהנשים בגיל הפריון סובלות מבעיה זו. קיים תת אבחון ועיכוב באבחון נשים אלה, אשר יכול לגרום לסבל רב ופגיעה באיכות חייהן.

בין תוכניותיה של ד"ר עמיר- פיתוח תחום הניתוחים הלפרוסקופים המתקדמים בגינקולוגיה, הקמת מרכז רב תחומי לכאב אגן כרוני ואנדומטריוזיס, כמו גם העלאת המודעות לשני נושאים אלה.

פרופ' מוטי חלק, מנהל מחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה ציין השבוע כי הוא שמח על הצטרפותה של עמיר. "מינויה מאפשר לנו הרחבת סל השירותים הניתן לציבור המטופלות באזור, במיוחד בנושא שבו המענה באזורנו הוא בעייתי – אנדומטריוזיס וכאב אגן כרוני", ציין חלק, "בטוחני כי פעילותה של ד"ר עמיר תזכה להיענות גבוהה במהרה".

 ד"ר מיכל עמיר (צילום: דוברות הלל יפה)

ד"ר עמיר סיימה לימודי רפואה בפקולטה לרפואה בטכניון, חיפה והתמחתה בגינקולוגיה ומיילדות בבית חולים העמק בעפולה. ביצעה תת התמחות בניתוחים לפרוסקופיים מתקדמים ובאנדורמטריוזיס בבית החולים Monash במלבורן, אוסטרליה, שם שהתה כחמש שנים וכן שימשה כרופאה בכירה בתום התמחותה. עם שובה לארץ הייתה אחראית על תחום האנדומטריוזיס וכאב אגן כרוני בבית החולים בני ציון, חיפה. החודש, כאמור, מונתה למנהלת השירות לאנדוסקופיה-גינקולוגית ותחום האנדומטריוזיס וכאב אגן כרוני.