קורינה אלומה מנקס,  נתנייתית, ועולה חדשה מארה"ב יזמה רעיון מקסים שזכה להרבה חיוכים מגיבורי העל הכי קטנים שראיתם. קורינה, היא אם לתינוקת קטנה, ששקלה בתחילת דרכה בעולם רק 700 גרם ולכן נשארה בבית החולים במחלקת הפגים. בהשראת תכנית טלוויזיה מארה"ב בה צפתה, החליטה לתפור לכל ילדי הפגייה בבית החולים מאיר בכפר סבא תחפושות של גיבורי העל. המסר שהועבר במעשה הוא שפגים הם גיבורים – גיבורי על.

מאיה (ימנית) וקורינה (משמאל) עם תינוקותיהן שהיו בעבר פגים, גיבורי העל גבריאלה ויונתן

כשההורים קבלו את התחפושות לידיהם נראה כי הם הבינו שבתוך הגלימות הקטנות מקופלת ההבטחה שילדיהם הפגים יתגברו על כל הקשים. ההורים לתינוקות הקטנים התרגשו ושיתפו את הנשים, שהיו עד לא מזמן במקומן על הקשיים והפחדים בנוגע לתינוקותיהם שנולדו פגים. קורינה מספרת: "האמהות היו נרגשות, מופתעות ומלאות תודה. אחת האמהות שראתה את המתנה אמרה לי על שככה היא רואה את ביתה, כגיבורה. ביתה נולדה במשקל 250 גרם והיא נשארה בפגיה למשך חודשיים וחצי".

-

נשות הקבוצה תופרות

הכל התחיל כשקורינה אלומה סיפרה למאיה אופגנג, חברה שפגשה בפגיה כשילדיהם שהו בה, על רצונה לארגן תחפושות לפורים לפגיה של ביה"ח מאיר. מאיה העלתה פוסט בקבוצת נשות כפר יונה וכששרית גרינברג, בעלת סטודיו "התחלות פשוט ליצור", ראתה אותו היא תרמה מכל הלב את כל החומרים לפרויקט. קבוצה של נשים שבעבר גם תינוקותיהם היו פגים התכנסו ובעזרת חוטים תפרו יחד את הבגדים, יחד הן סרגו 30 גלימות קטנטנות. את סלי הלבד של גיבורי העל תפרה יולי אלמוג התופרת מכפר יונה במחיר סמלי.

קורינה מספרת על מעמד נתינת המתנה הסמלית, "בכיתי... זה הרגיש טוב לתת לאמהות משהו שיבנה את הביטחון שלהן וייתן להן כוח. נזכרתי בזמן שבתי, גבריאלה, הייתה כל כך קטנה ואנחנו חיפשנו תקווה כל יום. המפגש היה מדהים. גם מאיה חברתי ושותפתי בכתה, והיא עזרה לי לתקשר בעברית עם מי שלא הבינו אותי, בגלל האנגלית. ההורים היו כל כך שמחים וגם אנחנו".

"במעשה הקטן הזה היה מסר  גדול לאמהות - וזו התקווה. כי זה ממש לא קל לעבור את הימים האלה בבית החולים שכל יום התינוק שלך בסכנה. עד שפג מונשם נגמל מההנשמה ישנן סכנות רבות לחייו" מספרת נצחיה לפידות שהייתה עדה למקרה.