רוני כהן | צילום: אסף פרידמן

למה נתניה?
"אני נמצא בנתניה משנת 1964, גר קרוב למלון כרמל, וכאן גידלתי את המשפחה שלי. נתניה בעבורי היא עיר חוף יפהפייה, לא גדולה מדיי לטעמי, וכזאת שנעים מאוד לגור בה"

משהו מיוחד שקרה לך?
"אני גמלאי של צה"ל. כשהשתחררתי, אחרי שנים בקבע, נכנסתי לעסק הפיצוחים, שהוא עסק משפחתי. לחנות הפיצוחים שלי קוראים 'חמנית', ויש לנו סניף ברחוב שוהם 2 בעיר, שם לרוב אני נמצא. יש לנו גם עוד סניף ברחוב ויצמן. איכות המוצר שלנו גבוהה וקשה להתחרות איתנו. הגרעינים השחורים שלנו הם הכי טובים בארץ, ואנשים מגיעים מערים אחרות כדי לקנות אצלי. לפני כמה שנים הגיעה אליי לקוחה, ושכחה את הארנק שלה אצלנו.

"זה היה ארנק מיוחד, ארוך, שלא נכנס לכיס. כשפתחתי את הריץ'-רץ' לראות אם יש פרטים מזהים, תעודה או רישיון, שאדע למי להחזיר את זה, ראיתי חבילה ענקית של שטרות כסף, 70 אלף דולר. כמובן לא נגעתי באף שטר, והנחתי שהיא תחזור לאסוף את הארנק. באמת אחרי כמה שעות חזרה אליי הלקוחה, בוכייה, וסיפרה כי איבדה את הארנק ואולי זה אצלי. החזרתי לה אותו כמובן, והיא הודתה לי מאוד, ומאז ועד היום כל המשפחה והחברים שלה נעשו קליינטים קבועים שלי".

מה הכי גרוע כאן?
"הייתי רוצה שישפרו את החזות של השוק שלנו. זה לא מתאים שבעיר יפה כמו נתניה, השוק לא יפה כמו העיר, ויש שם מה להשקיע ולשפר".

מה נתנייתי בעיניך?
"תושבי נתניה דומים לכל האנשים ממקומות אחרים בארץ, אזרחים רגילים. אני חושב שנתנייתים הם אנשים שקטים. נתנייתי בעיניי זה כיכר העצמאות המפורסמת, שהיא הסמל של העיר והיא מיוחדת מאוד".

עם מי היית רוצה לשבת לדרינק?
"אל פאצ'ינו. זה שחקן שאני אוהב מאוד. גדלתי על הסרטים שלו מאז שהייתי צעיר, ואם היה אפשר להיפגש איתו זה היה יכול להיות חבל על הזמן".

מה המקום האהוב עליך בנתניה?
"אין כמו חוף הים של נתניה. באזור שאני גר בו, יש אחלה חוף ים, ואני אוהב מאוד לשבת וליהנות ולבלות מול הגלים".