צילום ארכיון להמחשה בלבד: דוברות המשטרה. למצולמים אין קשר לכתבה

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום (שני) כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד תושבת נתניה בת 39 בגין ניסיון לרצח של בנה בן ה- 4 ואיומים.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יעל לוי, הנאשמת היא אזרחית מדינה במזרח אירופה ילידת 1980. הנאשמת מתגוררת עם בן זוגה, א.א., בבניין נתניה, בדירה בקומה העשירית. לזוג שני ילדים משותפים אשר גרים עמם, האחד בן 4, ב.ב, יליד 2015 והשני בן 12, ג.ג, יליד 2007. כמו כן, מתגורר עמם בנו של א.א, ד.ד, יליד 1998.

ב-18.8.19, שהו בני הזוג בבית יחד עם ב.ב, כאשר אותה עת ג.ג ו-ד.ד שהו יחדיו מחוץ לבית. בשעה 21:30 בערך, נכנסה הנאשמת לחדר בו שהה א.א, והודיעה לו על כוונתה לצאת מן הבית ולקחת עמה את ב.ב לטיול. בתגובה לכך, הביע א.א את התנגדותו לכך שתצא עימו לאחר שצרכה אלכוהול. בהמשך, חזרה הנאשמת לחדר, הביעה בפני א.א את מורת רוחה על כך שאינו מתייחס אליה, ואמרה כי בכוונתה לארוז חפציה ולשוב למדינה במזרח אירופה. א.א השיב לה כי יכולה לעשות כרצונה.

בעקבות חילופי הדברים והאווירה שנוצרה בינו לבין הנאשמת, החליט א.א כי מוטב שילון אותו לילה עם ילדיו בבית מלון, בנפרד מהנאשמת. על כן, יצא א.א מהבית על מנת להחזיר את ג.ג ואת ד.ד אל הבית, בכדי שיארזו חפציהם לצורך לינה מחוץ לבית.

עם שובם לבית, א.א ביקש מילדיו שילכו לארוז חפציהם. בשעה 22:30 בערך, פרץ בין בני הזוג דין ודברים קולני, במסגרתו נטלה הנאשמת בסכין שאורך להבה כ-12 ס"מ, ואיימה על א.א שלא יעשה זאת, ושאם יעשה כן, תחתוך את עצמה ותדפוק את ראשה בקיר, ותעליל כי א.א הוא שפגע בה.

בשלב זה, ביקש א.א מ-ד.ד לתעד את האירוע באמצעות סרטון וידאו, כיוון שחשש שהנאשמת תפעל כמזימתה ותעליל עליו כי נהג בה לכאורה באלימות. ד.ד עשה כדברו. לאחר מכן, ירד ד.ד וחיכה ברכב עד אשר יצטרפו אליו אביו ואחיו, ואחריו ירד גם א.א.

אז, ג.ג, אשר שהה אותה עת לצד הנאשמת בבית, התקשר ל-א.א והפציר בו לחזור במהרה הביתה מכיוון שהנאשמת עומדת עם סכין ליד החלון ומאיימת שתפגע בעצמה ותעליל כי א.א פגע בה. בתגובה, מיהר א.א חזרה לבית, ומצא את הנאשמת עומדת ליד החלון בחדר הילדים, וחוזרת ומאיימת כי תפגע בעצמה ותעליל כי הוא שפגע בה. בשלב זה, ביקש א.א מ-ג.ג שיילך לארוז חפציו, אך הנאשמת התנגדה לכך וביקשה כי יישאר. א.א התעקש על כך ו-ג.ג יצא מן החדר לכיוון המסדרון.

מייד לאחר מכן, א.א אמר לנאשמת שהוא יזעיק משטרה וכי הדבר יביא לגירושה מהארץ. בתגובה לכך, מיהרה הנאשמת לחדר הצמוד בו שהה ב.ב, בעודה מחזיקה בסכין, תפסה את ב.ב. בידה ולקחה אותו חזרה לחדר הילדים. כל זאת, בעודה קוראת בקריאות פרידה ברוסית, אותן הפנתה הנאשמת ל-א.א, בהן "תגיד להתראות לבן שלך" ו"פרושיי", שהינה מילת פרידה ברוסית, המביעה פרידה נצחית.

בהגיעה חזרה לחדר הילדים, בעודה נושאת בידיה את ב.ב והסכין, ותוך שהנאשמת חוזרת ואומרת ל-א.א שייפרד מבנו וכי תקפוץ מהחלון יחד איתו, הנאשמת הרימה את ב.ב בידיה. הנאשמת השעינה את ב.ב על זרועה הימנית וכרכה עם אותה היד את הסכין סביב צווארו. בידה השמאלית אחזה הנאשמת ברגליו, ובעודו מונח במנח זה, הוציאה אותו מחלון הקומה העשירית כך שפלג גופו מברכיו ומעלה מוטל החוצה.

בתגובה לכך, קרא א.א קריאות תחינה לעברה וביקש שלא תעשה זאת, ו-ג.ג שעמד אותה עת מחוץ לחדר וראה את הנעשה, זעק אף הוא לעבר הנאשמת, והתחנן כי תחדל  ממעשיה. בשלב זה ב.ב, המוטל מחוץ לחלון, החל זועק כשלהב הסכין סביב צווארו וכשהנאשמת החלה מרפה מאחיזתה בו ומאיימת בפני א.א כי תזרוק את ב.ב אם יתקרב. בשלב זה, הנאשמת איימה על א.א כי תדקור אותו אם יתקרב אליה.

בתגובה לקריאותיהם, החלה הנאשמת למשוך את ב.ב פנימה לתוך הבית. בשלב זה, הפציר א.א ב-ב.ב כי ישתחרר מאחיזתה, ונחלץ במהרה לקחת אותו מידי הנאשמת. כתוצאה מכך שאחז א.א ב-ב.ב ושלף אותו מידי הנאשמת, נחתך א.א בזרועו הימנית מהסכין שאחזה אותה העת הנאשמת בידה.

בתגובה לקריאות א.א, ביצע ב.ב תנועות התנגדות והשתחרר מאחיזת הנאשמת, ורץ לעבר ג.ג, למשמע הפצרותיו של א.א. בשלב זה, טרק א.א את דלת החדר והחזיק בה מבחוץ, על מנת למנוע מהנאשמת לצאת. הנאשמת ניסתה למנוע זאת באמצעות כף רגלה, אך א.א החזיק את ידית הדלת עד אשר זיהה כי ילדיו נמלטו החוצה. בשלב זה, נמלט א.א אף הוא, והשלושה יצאו מהבניין והצטרפו ל-ד.ד.