אירועי "לילה לבן" בנתניה שתוכננו להתקיים בחמישי האחרון ברחבי העיר צפויים היו להיחגג בשלושה מוקדים. האירוע שתוכנן בכיכר העצמאות עבור בני הנוער עם מושיקו מור, לוטרה, ועוד כוכבי נוער בוטל דקות ספורות לפני שעת הפתיחה שתוכננה לשעה 22:00.

אירועי לילה לבן אשתקד. צילום ארכיון: דוברות עיריית נתניה

עיריית נתניה וחברי מועצה בעיר פרסמו בדפי הפייסבוק שלהם סמוך לשעה 22:00 כי האירוע בוטל עקב כשלי אבטחה. "לצערנו הרב עקב בעיות הקשורות באבטחה אנו נאלצים לבטל את האירוע ברגע האחרון… אנא היערכותכם בהתאם", נכתב בעמוד.

בשעה זו היו בכיכר עשרות בני נוער שחיכו למופע כשבמקומו חזו בפירוק הבמה והדוכנים מאוכזבים.

נ', נער שציפה לאירוע אמר: "התכוננו כל השבוע לבילוי של הקיץ בעיר, ישנו מספיק, התארגנו ובאנו במיוחד, היה ממש מבאס לגלות שהמופעים בוטלו ברגע האחרון. ראינו איך מפרקים את הבמה ולא הבנו למה. אף אחד לא הסביר מה קורה, למה מפרקים הכל, לא הבנו דקות ארוכות שהאירוע בוטל. גם כשכבר הבנו שהמופעים לא יתקיימו לא ניתנו שום הסברים אם האמנים יגיעו לאירועים אחרים שתוכננו הערב, או במועד אחר בקיץ. היתה תחושה שלא סופרים אותנו. אולי כי אנחנו צעירים".

אירועים נוספים לנוער כמו המסיבה בטיילת לגון ומופע הזריחה של שלומי שבן, התנהלו כסדרם.

עלות הביטול של האירוע הכוללת את הקמת המתחם ופירוקו, התשלום לאמנים וההפקה לא נמסרו אך העירייה הצהירה כי תפעל מול חברת האבטחה בהליכים שידאגו לכספי הציבור.

תגובת עיריית נתניה: "לאורך כל היום היינו בקשר אל מול הספקים השונים בקשר לכלל האירועים שהיו במהלך אירועי לילה לבן בעיר. גם באירוע הנוער שהיה חלק מהפקת לילה לבן פעלנו בסנכרון מלא. לצערנו, חברת האבטחה שהתחייבה להגיע בשעה 20:00 בערב, הודיעה במפתיע כי חסרים לה 10 מאבטחים. בעקבות כך הודיע מפקד תחנת נתניה על ביטול העירייה. עיריית נתניה מצרה על ביטול האירוע, אך יחד עם זאת ביטחון הנוער שלנו חשוב יותר מקיום האירוע. אנו נפעל מול חברת האבטחה ונמצה עמה הליכים מתוך דאגה לכספי הציבור. הנהלת העירייה בראשות המנכ"ל תערוך תחקיר פנימי מקיף ונסיק מסקנות, נפיק לקחים ונפעל בהתאם".