הדמיית המרכז החדש בלב העיר | הדמייה: יואב מסר אדריכלים

בחודש פברואר הקרוב יחל הקמתו של המרכז הקהילתי החדש במרכז העיר – מרכז אופק. מדובר במרכז החמישי שיוקם בנתניה, לאחר שמרכזי קהילה ותרבות דומים הוקמו בשכונות קרית השרון, עיר ימים, נוף גלים וכן ברחוב סוקולוב שבצפון העיר.

המרכז, בהשקעה של כ- 7 מיליון שקל, יוקם ליד בית הספר היסודי איתמר והוא אמור לשרת את הורי וילדי מרכז העיר. המרכז ייבנה בתוך מתחם קיים של מבני חינוך – ויהיה למעשה בניין שבתוכו עובר רחוב פנימי. לאורך הרחוב הפנימי ייבנה אולם גדול לפעילות מגוונות וכן חדרי מינהלה. בקומה השנייה יהיו שני חדרי חוגים: מחול וחדר יצירה.

המבנה יהיה בצורה של קובייה וכן חלל פנימי עם גשרים המאפשר מבטים שונים בין הקומות. כיום יש במקום חניון שהוכשר לטובת הציבור, בעזרתו של אלי דלל סגן ומ"מ ראש העיר הממונה על התשתיות ותחבורה, שאמר: "אני שמח שחלום התושבים מתגשם, ורוצה להודות לראש העירייה, שהבינה את הצורך להקים מתנ"ס במרכז העיר ופעלה לקידום הפרויקט".

ראש העירייה מרים פיירברג-איכר: "גולת הכותרת של הפעילות העירונית בתחומי הקהילה והתרבות הינם המרכזים שהקמנו ברחבי העיר, שנותנים מענה נרחב לצרכי הקהילות השונות בתחום. במקביל, אנו מתכננים להקים היכל תרבות רחב ידיים, בהשקעה של כ- 150 מיליון שקל שיאפשר קיומם של מופעים ואירועי תרבות שאינם מתאפשרים כיום בהיכל התרבות הקיים, בשל גודלו".