התריאטלון בנתניה: | צילום: דימה דורף

חבר מועצת העיר נתניה, עו"ד אדיר בנימיני, פנה לממונה על הספורט בעירייה, בבקשה לבחון מחדש את נחיצותם של תחרויות הספורט "מירוץ החופים" ו"הטריאתלון", שבעטיין נחסמים צירי תנועה מרכזים בעיר.

במכתבו לממונה, ארז אבא, כתב בנימיני, כי "מחלקת הספורט בנתניה עורכת מדי פעם תחרויות ריצה וטריאתלון, המחייבות את סגירת ציר בן גוריון בשעות הבוקר, מה שגורם לפקקי ענק במרכז העיר באותם ימי שישי", כותב בנימיני.

"באחרונה נבחר תזמון בעייתי ביותר לקיום המירוץ בערב החג, כשתושבים רבים ביקשו לנצל את הבוקר לצורך עריכת קניות במתחמי הענק באזורי התעשייה", טען בנימיני. "לכל זאת צריך להוסיף את מירוץ זרוע היבשה של צה"ל, המתקיים אף הוא פעם בשנה באזור מכון וינגייט, ומשבש אף הוא את התנועה באזור. אני סבור, כי עצם קיום תחרויות מעין אלה — התועלת בכך לעיר מפוקפקת, וכל הנושא אינו נקי מספקות. המחיר שתושבי העיר משלמים הוא מחיר כבד מדיי, ביחס לתועלת שצומחת לעיר נתניה, אם בכלל".

אדיר בנימיני (צילום: פרטי)

בתשובה כתב מנהל מחלקת הספורט בעירייה, מוטי שעיבי, כי "באירועים אלה משתתפים אלפים מנתניה ומכל רחבי הארץ. האירועים הללו מתקיימים במסלולים המיוחדים והיפים של העיר, ובנוסף זוכים לסיקור טלוויזיוני, מה שמוסיף לחשיפה, ותורם לתדמיתה הטובה והחיובית של העיר. באירועים הללו אי-הנוחות לתושבים מבחינת סגירת הצירים היא מינימלית, גם מבחינת כמות הצירים וגם מבחינת משך הזמן (לרוב בשעות 9:00-5:00 בבוקר)".

בנימיני: "צריך לשקול רוויזיה בכל הנוגע לתועלת של האירועים הללו ביחס לחסרונות שהם יוצרים. עלות מול תועלת. הרייטינג הטלוויזיוני בדמות חשיפה ארצית חיובית הוא לטעמי שולי מאוד, על רקע נתוני הצפייה הנמוכים בתחרויות מעין אלה. גם אם יוחלט להמשיך ולקיים אותם, יש לבחור היטב את מועדי התחרויות, כדי לצמצם את חסימת צירי התנועה למינימום, וודאי שלא לקיים את התחרויות במהלך החגים".