בתחילת חודש אוקטובר פנתה הנהגת ההורים בבית הספר "נעמי שמר" בנתניה לעירייה, בבקשה להציב פסי האטה לאורך רחוב יהושע טהון הסמוך לבית הספר. חלפו מאז יותר מחודשיים ובקשתם לא נענתה.

"רחוב יהושע טהון הפך בשנים האחרונות לציר תנועה מרכזי בצפון העיר, בעקבות גידול האוכלוסייה", אומרת רותי וויץ-פרוז'ן, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר.

רחוב יהושע טהון. ההורים ממתינים לעדכון | צילום: אלבום פרטי

"הרחוב הפך להיות סואן, כשכל יום עוברים בו הורים וילדים רבים שלומדים בנעמי שמר ובישורון. בשעות הבוקר משמרות הזה"ב עומדות במעבר החצייה הכפול שברחוב, ולא פעם מכוניות נוסעות במהירות רבה כשהילדים עומדים שם. בנוסף, שדה הראייה באזור מוגבל, כי חונות שם מכוניות באופן לא חוקי וסמוך למעברי חצייה, דבר שעלול להביא לאסון".

לדברי וויץ-פרוז'ן, ההורים שלחו מכתב לעירייה עם בקשה מפורטת ומנומקת. לאחר שבועיים, קיבלו תשובה, כי עתידה בקרוב להתכנס ועדה שתדון בנושא. "לא קיבלנו מאז שום עדכון או תשובה, לא לחיוב ולא לשלילה. ניסיתי להבין כמה פעמים איפה הדברים עומדים, ואף אחד אינו יודע לענות על זה".

בתחילת החודש כתבה וויץ-פרוז'ן פוסט בפייסבוק, ובו התייחסה לבקשה ולחוסר המענה של העירייה. בעקבות הפוסט פנה אליה, לדבריה, אלי דלל, יו"ר ועדת התנועה, והפנה אותה ללשכתו. "שוחחתי עם אלי דלל באופן אישי, והוא הבטיח לי שעד סוף השבוע הוא יעדכן אותי איפה עומדת הבקשה. הוא לא הבטיח שדרישתנו תיענה, אלא שתחילה הוא ידאג לברר מי מטפל בדרישה, ומה הסטטוס שלה. עברו כשבועיים מאז שדיברתי איתו והוא עדיין לא חזר אליי".

לטענת ההורים, העירייה לא ערכה שינויים בנושא הבטיחות, על אף העלייה במספר כלי הרכב באזור. "זאת בקשה בסיסית וטריוויאלית. אנחנו מבקשים, סך הכול, שהרחוב יהיה בטוח בעבור הילדים ושאר האנשים שהולכים בו", אומרת וויץ-פרוז'ן. "לא ייתכן שניתקל בכזאת אדישות ודממת אלחוט מהעירייה".

מעיריית נתניה נמסר: "הפנייה אכן הועברה לבדיקתו של יועץ תנועה, והיא תובא לדיון בוועדת התנועה העירונית בתחילת חודש ינואר, כמובטח".