הורי הילדים בגן "יובל 641" בנתניה הופתעו ביום חמישי שעבר לגלות, כי פועלים של העירייה הגיעו לתקן ליקויים, ולצבוע את קירות הגן, בזמן שילדיהם שם, בפעילויות מטעם הקייטנה.

ההורים לא ששו לגלות חמישה גברים זרים שנכנסו לגן באמצעות מפתח שהיה בחזקתם, בשעות הפעילות, כשצוות הגן לא היה מעודכן בדבר. כמו כן, ההורים הביעו תרעומת על ההחלטה, שעל-פיה ייצבע הגן כשהילדים שם, כשייתכן שחומרי הצבע חזקים מדי בעבורם.

הגן. ההורים מודאגים. צילום: פרטי

"חמישה גברים ענקיים היו צריכים להסתובב בגן, עם ילדים וגננות? זה היה פשוט מפחיד", אומרת אחת האימהות, ומספרת כי פרץ ויכוח בינה ובין הקבלן, סביב העובדה שהם עובדים במקום סמוך לילדים. "אני לא מבינה מה הלחץ לבצע את העבודות עכשיו? איך כל השנים הקודמות הסתדרו בלי להפריע למהלך היום של ילדי הגן ושל הצוות? אם חודש אוגוסט לא מספיק, אפשר להתאפק עד סוכות. המחשבה לבצע עבודות עכשיו היא שגויה".

מנהלי המתנ"ס טענו, כי לא עודכנו במועד העבודות, וכי לא נערכו בהתאם. "הפועלים קיבלו מפתח ונכנסו לגן, וכל זאת בלי לתאם עם גורם כלשהו מטעם המתנ"ס, ובלי שיהיה איש צוות נוכח בגן. אי-ההבנה לא נבעה מכך שלא עידכנו את ההורים, אלא מכך שלא עידכנו את צוות הצהרון, ומכך שפועלים שוטטו בגן, נכנסו ויצאו, בלי שאף אחד ייתן את הדעת על כך. מי נתן את ההיתר לצביעה במהלך יום שבו נמצאים ילדים?", תוהה אם אחרת.

עוד הורה הביע חשש מפני עבר פלילי וביטחוני של פועלים, שנמצאים בו-זמנית עם הילדים בגן. "האישורים צריכים להיות חתומים על ידי המשטרה ולא על ידי העירייה. העירייה אינה מוסמכת לתת אישורים כאלה", אומר הורה אחר.

חברת מועצת העיר, טלי מולנר, התייחסה לנושא, ואמרה כי "לאחר בירורים שקיימנו עם כל הגורמים הרלוונטיים, באשר למה שקרה בגן יובל שבעיר גנים, התברר, כי במהלך הקיץ אמורים קבלנים מטעם אגף האחזקות לבצע עבודות שוטפות, כמו אחזקה, תיקון וצביעת מתקנים, ניקוי דשא, סינון והוספת חול בארגזי החול, בלא פחות מ-344 גנים ברחבי העיר. עקב כך, העבודות מתבצעות לעיתים גם בזמן שהקייטנה פועלת בגן, וכשהילדים נמצאים בתוך הגן ולא בחצר.

מחלקת האחזקות עידכנה מבעוד מועד את רכזי הקייטנות בכל הגנים, על כך שבמהלך החופשה ייכנסו הקבלנים לגנים, לצורך ביצוע העבודות, כפי שנהוג לעדכן מדי שנה. חשוב לי לציין, כי לכל העובדים יש אישורי כניסה חתומים על ידי העירייה. עובד שמגיע בלי אישור לא ייכנס למתחם הגן. כל העובדים קבועים ומאושרים, ויש להם כל האישורים הנדרשים מהקב"ט העירוני. הקבלנים, המגיעים לגנים בסביבות השעה שבע או מוקדם יותר, קיבלו מפתחות לכניסה לחצרות הגנים בלבד, ופועלים בהתאם לסידור העבודה שנקבע להם".

בנוגע לוויכוח שפרץ בין אחת האימהות לקבלן, אמרה מולנר: "צר לנו לשמוע על הוויכוח, והדבר הובא לידיעת הגורם המתאים. אנו משערים, כי אי-ההבנה נבעה מכך שההורים לא עודכנו על יום העבודות מבעוד מועד. בסופו של דבר, הגן שופץ כדי שהילדים ייהנו ממנו".

מהעירייה טרם נמסרה תגובה.