בית הספר חיים חפר. "בחורף שיעורי הספורט מתנהלים בכיתות"

בבית הספר "חיים חפר" שבעיר ימים אין אולם ספורט. באחרונה, יצאו ההורים למאבק ברשתות החברתיות, ביוזמת התושב רובי עטר שבנו לומד בבית הספר, ובו הם קוראים לעיריית נתניה לבנות אולם ספורט במוסד החינוכי.

"טקס פתיחת השנה של כיתה א' נערך במגרש בחוץ, כשכל ההורים יושבים בשמש, בחום הכבד, מכיוון שאין אולם ספורט בבית הספר", אומר עטר. "גיליתי שבעונת החורף, כשיורד גשם, שיעורי הספורט מתנהלים בכיתות, כי אין אולם".

הורים רבים כעסו ומחו על כך שאין אולם ספורט בבית הספר. חלקם אף פנו לעירייה, אולם לטענתם, נמסר להם שכיום אין תוכנית לבניית אולם ספורט בשנים הקרובות.

הסיבה שהביאה את עטר לקדם את הנושא, דווקא בשבועות האחרונים, היא הפרסום מטעם עיריית נתניה, שעל-פיו עתיד להיבנות בעיר היכל תרבות חדש בעלות של 150 מיליון שקל. "ראיתי את הפרסומים בדף הפייסבוק של העירייה, ולא הבנתי את סדרי העדיפויות. אני חושב שבתי ספר וחינוך קודמים לכול", אומר עטר.

המחאה. צילום מסך

עטר פירסם בקבוצות הפייסבוק של נתניה, עלון (פלייר) שעיצב ובו נכתב: "התושבים קוראים לעיריית נתניה לשנות את סדרי העדיפויות. לבית ספר חיים חפר מגיע אולם ספורט". הורים רבים תמכו בקריאה והגיבו לפוסטים. דרך התגובות גילה עטר שיש עוד בתי ספר בעיר שאין בהם אולם ספורט, והוא החל לעצב עלונים עם שמות בתי הספר הללו, ביניהם: קרליבך, לאה גולדברג, חיים גורי, אלתרמן ועוד.

"היה קצת אירוני לגלות, שבעיר שמתיימרת לקרוא לעצמה 'בירת הספורט', יש הרבה בתי ספר שאין בהם דבר בסיסי כמו אולם ספורט", מוסיף עטר. "במגרשי הספורט שבחוץ אין הצללה ראויה, אז גם בימים חמים קשה להתאמן במגרש. חוץ מזה, האולם חשוב גם למטרות נוספות, כמו טקסים והתכנסויות של תלמידים. אני מתכוון להמשיך עם הפרסומים, להגיע לעוד ועוד אנשים, ולהעלות את המודעות לנושא הזה. אני פועל כדי שהמצב ישתנה בכל בתי הספר שבהם אין אולמות ספורט. אני מקווה שעוד ועוד הורים יצטרפו לקריאה, ושהעירייה תקבל החלטה להשקיע משאבים ולטפל בעניין".

מעיריית נתניה נמסר: "עיריית נתניה השקיעה בשנים האחרונות עשרות מיליוני שקלים בהקמת מגרשים ואולמות ספורט בבתי הספר למיניהם, ובהם אולמות בבתי הספר אילן רמון, תשרי, אורט ליבוביץ ואהרן דוידי, שרק נחנך באחרונה. העירייה תמשיך לפעול בנושא על פי תוכנית שגיבשה, לטובת תלמידי העיר והצוותים החינוכיים".