המחאה בבית הספר גולדברג | צילום: שירות מיינט

הורי התלמידים בבית הספר לאה גולדברג בקרית השרון הפגינו מול שערי בית הספר כשנודע להם שעל הגגות שלו התקינה עיריית נתניה לוחות סולאריים.

ההורים הניפו ותלו על גדרות בית הספר שלטים בהם נכתב - "המבנה ציבורי הילדים שלנו פרטיים", "פאנלים סולאריים לא בבית ספרנו" ו"לא תיתכן שלילת סכות הורים להחליט על שלום ילדיהם".

אחת האימהות פרסמה ברשת החברתית פוסט הקורא לוועד שכונת קריית השרון להתערב מול העירייה ולא להפקיר את הילדים. "אם זה קורה לנו אין שום סיבה שכל בית ספר בשכונה יקבל את זה על ראש הילדים".

תושבים אחרים הביעו פליאה וטענו כי אין כל בעיה בפנאלים סולריים. "אולי ההורים בבית הספר התבלבלו בין פאנלים סולארים (שנהוגים בכל העולם ואין איתם כל בעיה, להפך הם מספקים אנרגיה ירוקה) לפאנלים סלולריים", תהה תושב השכונה. 

המחאה בבית הספר גולדברג | צילום: שירות מיינט

מעיריית נתניה נמסר: "עיריית נתניה, החתומה על אמנת האקלים ותכנית ברית ערים של מרכז שלטון מקומי, מיישמת לאורך השנים מדיניות סביבתית ומקיימת ומקדמת מגוון פרויקטים לשיפור איכות הסביבה והחיים בעיר נתניה.

"במסגרת זו הוקמו עד כה פאנלים סולריים על 16 בתי"ס בעיר, המסייעים לנו לחסוך בצריכת החשמל העירונית ולצמצום במזהמי אוויר ופליטות גזי חממה, כאשר בימים אלו מוקמים פאנלים סולריים על חמישה בתי ספר נוספים.

"הקמת פאנלים על גגות מבנים נעשית מזה 20 שנה ברחבי העולם ולמעלה מ-10 שנים בישראל. כך גם בירושלים, ת"א, הרצליה, בני ברק, אילת ועוד ועוד. הפרויקט נעשה בהתאם לכל הנהלים והתקנים הבינלאומיים.

"לבקשת ועד ההורים התקיימה פגישה ביניהם לבין נציגי המשרד להגנת הסביבה, מינהל החינוך, מנהלי בתי הספר וגורמים נוספים בו הוצגו חוו"ד מקצועיות מהארץ והעולם, לרבות אסמכתאות על תקינות המערכת ועמידתה בתקנים הבינלאומיים.

"צר לנו שוועד ההורים בחר להתעלם מחוו"ד המקצועיות ומעמדתו של המשרד להגנת הסביבה".