סמל שחר חודפי. מנע אסון | צילום: דובר צה"ל

סמל שחר חודפי, תושב נתניה המשרת כלוחם מעברים בגדוד ארז, עצר בערב שבועות האחרון תושבת פלסטינית במעבר קלנדיה, כי היא נראתה לו חשודה.

באחרונה, הודתה התושבת בבית המשפט הצבאי יהודה, כי היה בכוונתה לבצע פיגוע, אשר נמנע, בזכות ערנותו של חודפי.

האירוע קרה כאמור בערב שבועות האחרון, כאשר התושבת הפלסטינית הגיעה למעבר קלנדיה והניחה את הכבודה שלה, כמקובל, במכשיר אשר באמצעותו ניתן לאתר חפצים חשודים ונראה כי בין חפציה היה חפץ חד שהתברר כסכין. 

חודפי מספר על האירוע: "מיד עצרתי את המכונה ולקחתי את הכבודה לצד, לאחר מכן התקשרתי לחמ"ל במטרה להכיר להם את המקרה".

חודפי היה פעיל בעמותת "אחריי", דרכה עשה שנת שירות בנשר. אחרי שנת השירות, התגייס לתפקיד לוחם מעברים שנמצא תחת המשטרה הצבאית.

סמל שחר חודפי | צילום: דובר צה"ל

במסגרת תפקידו הוא מבצע בידוק ואבחון ביטחוני של כל העוברים במעבר בו הוא מוצב ומאתר אמצעי לחימה, סחורות מזויפות ומונע ניסיונות מעבר של שוהים בלתי חוקיים. "התפקד מאוד משמעותי בעיקר בגלל התפעול של האירועים המבצעיים בזמן מיידי", מספר חודפי,  "אני מאוד אוהב את התפקיד, הוא משמעות בעיני גם כיוון שיש לי משפחה המתגוררת בירושלים ואני מרגיש כי אני מגן עליהם".

כאמור, באחרונה הודתה התושבת בבית המשפט הצבאי יהודה כי מטרתה אכן הייתה לבצע פיגוע בשטח ישראל. חודפי הוא למעשה זה שעצר אותה ומנע את האפשרות שלה לפגוע בתושבים. חודפי אומר כי זו אינה הפעם הראשונה שלו באירוע מסוג זה ומספר הוא חש תחושת גאווה גדולה  על העובדה שבמסגרת תפקידו הוא שומר על חיי אדם.