לאחר שלוש שנים מאתגרות, בהן השלימו תואר ראשון, הוכשרו כקצינים וביצעו אינספור גיחות, בוגרי קורס טיס מחזור 179 קיבלו ביום רביעי את כנפי הטיסה בטקס "מסדר כנפיים" המסורתי בבסיס חצרים. הטקס יתקיים בסימן "70 שנה לבית הספר לטיסה".

שני בוגרים מהקורס הטייס, טייסי קרב, מגיעים מכפר יונה - סגן י' וסגן נ'.

צילום: דובר צה"ל

סגן י', טייס קרב, הוא בן 22, אח לשלוש. מתגורר בכפר יונה עם משפחתו. אביו, רוני, עובד בחברת אסנס ומאמן טריאתלון, ואמו, עדי, היא מורה. י' הרחיב בתיכון ביולוגיה וכימיה.

בזמנו החופשי הוא אוהב לטייל, לרוץ, לקרוא, לצלם ולגלוש. י' הדריך והיה מרכז בוגר בצופים, ועשה שנת שירות ב"חברה להגנת הטבע". במהלך שנת השירות היו לו קבוצות קבועות של ילדים שהדריך וטייל איתם. בנוסף י' התנדב בגינה קהילתית בחיפה.

בקורס י' למד פוליטיקה ממשל וניהול. לדעתו של י' בית הספר לטיסה מאופיין בדיבור בגובה העיניים וגיבוש מצד כל המחזורים.

סגן נ', טייס קרב, בן 21, מתגורר בכפר יונה עם משפחתו. אביו, רונן, הוא מהנדס כימיה ואמו, אורית, היא מדריכת פילאטיס. הרחיב בתיכון פיזיקה, הנדסת תוכנה ורובוטיקה.

תמיד רצה להיות צוות אוויר, היה לו את האפשרות להשתבץ בשייטת או במודיעין, אך מכיוון שרצה להיות טייס קרבי, בחר לבסוף להשקיע בטיס.
הוא הכיר את י', טייס קרב, מכיוון ששניהם גרים בכפר יונה, ונ' ממגמת מסוקים היה איתו בטריאתלון לפני הקורס. 

למפגש של מפקד חיל האוויר עם משפיעים הוא מביא את המחנכת שלו מהחטיבה, שבנה הוא נווט ב107. המחנכת השפיעה על כיתתו רבות והשיא היה בכיתה ט' היא לקחה את כיתתו של נ' לסיור בחצרים, שם התחיל נ' להתעניין בעולם התעופה.

סבא וסבתא של נ' מצד אבא היו חטופים כשבוע במבצע אנטבה, סבו נפטר, סבתו הגיעה לביס"ט כדי לספר את הסיפור של החטיפה מנקודת מבטה.