אימהות בוועד ההורים בגן עירייה, המיועד לגילאי 3-4, מתלוננות על העדר תפקוד כללי בגן. לדבריהם, הבעיות החלו מאז שהגננת יצאה לחופשת לידה עם תחילת השנה ובמקומה הובאה גננת מחליפה, שזו השנה הראשונה שלה במקצוע.

"מאז שהגננת המחליפה נכנסה לתפקיד, הגן לא מתפקד. היא לא מברכת את הילדים לשלום, אין כל יחס אישי, אין פעילויות או פיקוח על הילדים. הילדים חוזרים עם חבלות, כי היא פשוט לא שמה לב לנעשה", אומרת אם לילד בגן, "יש אווירה כללית של אדישות וחוסר אכפתיות. גם ניקיון בסיסי אין בגן, השירותים מטונפים ואין הקפדה על גבולות והיגיינה, הילד שלי חזר לא פעם הביתה עם שתן בתחתונים ואמר שהגננת אמרה לו שזה לא נורא".

האימהות טוענות, כי שמעו מהסייעות בגן, שבאחד מביקורי הפיקוח, הגן ננעל על מנת שהמפקחים לא ייחשפו למתרחש בתוכו. עוד הן מספרות, כי עקב המצב נאלצו להפסיד ימי עבודה ולעשות ביניהן תורניות של הגעה לגן ועזרה לגננת.

ילד בוכה, שאטרסטוק

לדברי האימהות, הן פנו כבר בתחילת השנה בנושא למפקחת מטעם משרד החינוך וקיבלו תשובה שייעשו מאמצים לשפר את המצב וכשתגיע לסיומה חופשת הלידה של הגננת, היא תחזור לתפקידה והגן יחזור לתפקוד רגיל. "פנינו פניות חוזרות ונשנות וקיבלנו תשובות מתחמקות, מהפיקוח אמרו לנו 'זו השנה הראשונה של הגננת המחליפה בתפקיד, תנו לה הזדמנות'. למה שאתן הזדמנות על חשבון הבן שלי?", אומרת אחת האימהות.

השבוע הייתה אמורה הגננת לחזור מחופשת הלידה אלא שיומיים לפני מועד החזרה הנקוב הודיעה כי אינה מתכוונת להמשיך בתפקידה. האימהות מספרות, שגם הגננת המחליפה ממשיכה להגיע לעבודה רק אחרי שכנועים מצדן, על מנת שילדיהם לא יישארו ללא גננת.

"כרגע אנחנו תלויות באוויר, הפיקוח מורח אותנו ואנחנו לא יודעות מה עומד לקרות. עוד מעט פורים ומשהבנו שלא הולכת להיות שום פעילות בגן קנינו לילדים צעצועים ופעילויות מכספנו. נשארו עוד ארבעה חודשים עד סוף השנה ואנחנו לא מוכנות להמשיך כך. כך לא אמור להיראות גן עירייה ואין מנוס לעירייה מאשר להתערב ולפתור את המצב", אומרות האימהות.

ממשרד החינוך נמסר: "בעקבות יציאתה של גננת הגן לחופשת לידה מתמשכת, מונתה במקומה גננת מחליפה. הגננת לוותה למן היום הראשון על ידי אנשי מקצוע, וניתנה הדרכה לצוות הגן לרבות הסייעות. כמו כן התקיימו ביקורים של המפקחת בגן שנמצאת בקשר רציף עם ההורים ונותנת מענה לכל בעיה. יצוין כי במהלך הפגישות שנערכו עם מפקחת הגן, לא עלו סוגיות הקשורות להיגיינה או לניקיון".