הלימודים יחלו בשעה 9. צילום: shutterstock

הסתדרות המורים תשבית מחר (ד') מספר גני ילדים בנתניה בתגובה להוצאתן של סייעות למלון באילת. הלימודים בגנים בעיר יחלו בשעה 09:00.

"עיריית נתניה מפרה את הוראות רפורמת הסייעת השנייה ובכך פוגעת בתנאי העסקתן של גננות משרד החינוך. לאור זאת, גני הילדים צוקית, אילנות, שלמון, אנא, הכוכב יפתחו מחר בשעה 09:00", נמסר מההסתדרות.

קבוצה של למעלה מ-20 סייעות יצאו היום (ג') ל"השתלמות" במלון 'המלך שלמה באילת'. בעקבות כך, גננות בעיר נשארו ללא סייעת שנייה עד ליום שישי. "הגננות נותרו לעבוד עם למעלה מ-30 תלמידים בגן ללא סייעת נוספת, כפי שנדרש בחוק", הסבירו.

יושבת ראש המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון מסרה: "לא יתכן שסייעות תעבורנה השתלמות על חשבון יום לימודים ותשארנה את הגננות להתמודד עם למעלה מ-30 תלמידים שחלקם ילדי חינוך מיוחד. לשם כך נועדו החופשות. כל גן שייפתח עם סייעת אחת בלבד, למחרת יושבת למשך שעה. על מחלקת החינוך בעיר לדאוג שתהיינה מספיק סייעות בגני הילדים, על מנת להבטיח חינוך איכותי ובטיחותי לילדים ולצוות".

מהעירייה נמסר: "לצערנו הסתדרות המורים החליטה על השבתת הגנים וזאת מבלי שביררה את העובדות ומבלי שהודיעה על כוונתה למינהל החינוךאם הייתה מבררת את הדבריםהייתה מגלה כי ראשית כל, הסייעות שיצאו להשתלמות דאגו למילוי מקום טרם יציאתן. לא אושרה יציאת סייעת ללא סידור ממלאת מקום.

"כמו כן, לא נויידה סייעת שניה על ידי המוקד באף גן! נויידו רק מתגברות, שהן סייעות אקסטרה הממומנות על ידי העירייה ואינן מחוייבות על פי רפורמות משרד החינוך".